Wczorajsze wprowadzenie złotówek na Steamie obniżyło ceny wielu produkcji, często poniżej poziomu na GOG, gdzie niedawno także dodano polską walutę. Przedstawiciele tej drugiej platformy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by co najmniej wyrównać poziom.

Cuphead kosztuje 85,39 zł na GOG-u, ale już tylko 71,99 zł na Steamie. Syberia 3 - 147,89 zł kontra 107,99 zł na Steamie, a Stardew Valley - 59,79 zł kontra 53,99 zł na Steamie i tak dalej.

W przypadku takiego Hand of Fate 2 różnica wynosi już tylko 10 groszy i teraz przedstawiciele należącego do CD Projektu sklepu zapewniają, że będą starali się tak dostosować ceny, by gracze płacili tyle samo, co na platformie Valve - a być może nawet mniej.

1
Złotówki wywołały zamieszanie

„We współpracy z naszymi partnerami w ostatnim czasie udało nam się wprowadzić setki pozytywnych korekt cenowych, w tym między innymi zaoferować polskim graczom wybór klasycznych gier za 9,99 zł" - napisano w komunikacie.

„W związku z wprowadzeniem polskiej waluty przez Steam, niektórzy wydawcy zdecydowali się jednak zmodyfikować swoje ceny na tej platformie. Mogą przez to wystąpić różnice w cenach na te same tytuły dostępne na obu platformach. Dotyczy to zarówno sytuacji, w których część gier na GOG-u jest dostępna taniej, jak i przypadków cen wyższych".

„Chcemy zapewnić, że monitorujemy sytuację i reagujemy w każdym przypadku, kiedy gra oferowana na GOG-u ma wyższą cenę niż na Steamie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskać zgodę naszych partnerów na obniżenie cen ich produktów" - zapewniają przedstawiciele sklepu.

Reklama

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały