Call of Duty: WW2 nadal ma problemy z serwerami i usterkami w okresie popremierowym, lecz nie wszystkie błędy twórców są negatywne. Jak się bowiem okazuje, gracze od dnia debiutu otrzymywali podwójne punkty doświadczenia.

Odpowiedzialne za prace studio Sledgehammer Games zdało sobie sprawę z tego faktu dopiero wczoraj, po czym wyłączyło niespodziewany bonus.

1
Doświadczenie zawsze się przyda

Najnowsza odsłona serii ukazała się w piątek - 3 listopada - i już w weekend włączono podwójne doświadczenie. Gracze wkrótce dostrzegli jednak, że choć liczba punktów doświadczenia spadła w poniedziałek, to nadal tempo jego pozyskiwania było zaskakująco wysokie.

Założyciel Sledgehammer Games - Michael Condrey - wyjaśnił na Twitterze, że podczas wspomnianego weekendu przez przypadek włączono... potrójne doświadczenie, opisywane jako 3XP.

Zobacz: Call of Duty: WW2 - poradnik i najlepsze porady

Jak do tego doszło? Deweloperzy nie zdawali sobie sprawy, że podwójny - 2XP - poziom był już aktywny i pozostał włączony, gdy specjalna inicjatywa się zakończyła. Sądzono, że gra automatycznie przeszła z 2XP na standardowe 1XP i dopiero niedawno zdano sobie sprawę, że faktycznie obniżono tempo zdobywania punktów, ale z 3XP na 2XP.

Od wczorajszego poniedziałku sytuacja wróciła do normy, czyli do poziomu 1XP.

„Niechcący wydaliśmy grę z włączonym 2XP. Wszyscy otrzymywali podwójne punkty doświadczenia od 3 listopada. Aż do zmiany playlisty w czwartek wieczorem, gdy na dobrą sprawę aktywowaliśmy 3XP” - tłumaczy Condrey.

„Gracze zaczynający wcześni otrzymali więc spore fory” - dodaje deweloper.

Reklama

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Call of Duty: WW2 - Recenzja

Dobra kampania i udany multiplayer.

Call of Duty: WW2 - wszystkie Pamiątki (mementos)

Zobacz, gdzie znaleźć pamiątki - zaczynamy od misji D-Day.

Najlepsze walki z bossami w cyklu God of War

Bez spoilerów z najnowszej odsłony.

Red Alert powraca jako gra mobilna

Skierowana na rynek chiński.

Reklama