Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Call of Duty: WW2 utrzymało prowadzenie z ubiegłego tygodniu. Sprzedaż zmniejszyła się tylko o 43 procent, co należy postrzegać jako spory sukces strzelanki.

1
Call of Duty: WW2 radzi sobie dobrze

Najważniejsza nowość w tym tygodniu - Need for Speed Payback - jest czwarte. EA będzie zapewne rozczarowane, ponieważ wyniki są o połowę słabsze niż w przypadku Need for Speed z 2015 roku (ale mowa wyłącznie o pudełkach).

Sega ma aż dwa debiuty w pierwszej dziesiątce. Sonic Forces jest piąte pomimo słabych recenzji, a Football Manager 2018 zamyka zestawienie w tym tygodniu, lecz mowa o grze wyłącznie na PC.

FIFA 18 i Assassin's Creed Origins zamieniły się miejscami na podium. Super Mario Odyssey spada na szóstą lokatę, wyprzedzając trzy gry wyścigowe.

Zobacz: Call of Duty: WW2 - poradnik i najlepsze porady

Poza grami wideo, Chart-Track poinformowało także, że sprzedaż Xbox One X w UK przekroczyła już 80 tysięcy egzemplarzy - po pierwszym tygodniu. To ponad 30 tys. więcej niż wynik PS4 Pro w listopadzie 2016 roku.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 5 - 11 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Call of Duty: WW2
2 3 FIFA 18
3 2 Assassin's Creed Origins
4 Nowość Need for Speed Payback
5 Nowość Sonic Forces
6 4 Super Mario Odyssey
7 7 Forza Motorsport 7
8 9 Forza Horizon 3
9 5 Gran Turismo Sport
10 Nowość Football Manager 2018

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Nigdy nie zgadniecie, jaka gra jest na pierwszym miejscu! Otóż jest to PlayerUnknown's Battlegrounds, po raz 34. z rzędu. Call of Duty: WW2 radzie sobie świetnie także w sklepie Valve.

Football Manager 2018 na trzeciej lokacie potwierdza, że gry PC sprzedają się lepiej w dystrybucji cyfrowej niż w pudełkach. Dobry debiut na komputerach osobistych notują także Nioh oraz niezależne Hand of Fate 2.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 5 - 11 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 PlayerUnknown's Battlegrounds
2 2 Call of Duty: WW2
3 Nowość Football Manager 2018
4 Nowość Nioh: Complete Edition
5 3 Assassin's Creed Origins
6 - Call of Duty: WW2
7 - Call of Duty: WW2
8 6 Hand of Fate 2
9 - Assassin's Creed Origins
10 10 Counter-Strike: Global Offensive

Reklama

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama