Assassin's Creed Origins - Droga Gabinian

Chronimy Kleopatrę.

Po ukończeniu zadania Szczęki Krokodyla oraz misji Ogień i Piach, kontynuujemy polowanie. Krew przelana przez Bayeka to wciąż za mało, więc musimy zbliżyć się do człowieka, który zabił syna głównego bohatera. Kontynuujemy zatem nasz poradnik i wspólnie udajemy się do Heraklionu w Aleksandrii, gdzie spotkamy się z Kleopatrą.

Po zakończeniu sceny wprowadzającej podążaj za Kleopatrą, aż uruchomi się kolejna scenka, gdzie Bayek będzie miał możliwość „przepytania” mężczyzny, który posiada informację o mordercy syna głównego bohatera. Emocje jednak wezmą górę. Otrzymujemy informację o konieczności udania się na rozmowę z właścicielką domu uciech.

Po krótkim dialogu, gdzie prosimy o pomówienie z legendarnymi bliźniętami, płacimy właścicielce i udajemy się na górne piętro przybytku. Po otrzymaniu stosownych informacji wychodzimy przez balkon i dachami udajemy się do komnaty Venatora. Wypuść impuls Animusa i zejdź na niższe piętro.

174
Uważaj, gdyż po rozbiciu wazy po prawej stronie będziesz musiał zabić kobrę.

Znajduje się tam kilka elementów do zbadania. Uważaj jednak przy rozbijaniu wazy - w środku czai się śmiertelnie niebezpieczna kobra. Po sprawdzeniu wszystkich śladów wzywamy Senu, aby namierzyć trzy cele do zlikwidowania. Będzie to łucznik, latarnik i szpieg.

175
Lokalizacja trzech celów.

Pierwszego z nich znajdziesz na wysokiej wieży nieopodal. Podejścia do budowli strzegą dwaj strażnicy na 31 poziomie doświadczenia, ale możesz spróbować dostać się na górę od strony wody. Latarnika odnajdziesz nad wodą, możesz zabić go z bezpiecznej odległości przy pomocy łuku. Szpieg natomiast jest zupełnie bezbronny i jego likwidacji możesz również dopuścić się z większej odległości.

Po zrealizowaniu zadania wróć do pałacu, gdzie pomówisz z Kleopatrą, a także spotkasz się z Ayą. Po zakończonej dość tragicznie scence przerywnikowej musisz odeprzeć ataki kilku strażników na wysokich poziomach doświadczenia, w tym ciężkozbrojnych. Nie dopuść, aby żaden z wrogów zbliżył się do królowej. Po rozprawieniu się z grupą będziesz musiał również zabić bossa. Jest to Venator na 31 poziomie.

176
Walka z Venatorem będzie szybka i emocjonująca. Stosuj uniki i odskakuj od przeciwnika.
  • Będzie próbował do ciebie doskakiwać i bardzo szybko atakować, dlatego, staraj się trzymać go na dystans.
  • Wykorzystaj broń o dużym zasięgu, na przykład włócznię.
  • Dobrym wyborem jest też ostrzeliwanie go z automatycznego łuku, przynajmniej w początkowej fazie walki.

Po likwidacji zagrożenia i kolejnym przerywniku prowadzimy Ayę do archipelagu położonego na północy mapy. Jeśli zależy ci na szybkim dostaniu się w wyznaczone miejsce, najlepiej jest skorzystać z którejś z łodzi znajdujących się nieopodal. Nie istnieje bowiem żaden optymalny punkt szybkiej podróży.

Wraz z dostaniem się w wyznaczone miejsce, misja zakończy się. Jeśli chcesz kontynuować od razu główny wątek, porozmawiaj z Ayą, rozpoczynając tym samym misję Aya: Ostrze Bogini. Sugerowany poziom doświadczenia przy tym zadaniu to 31. Link do tego zadania znajdziesz powyżej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami