Assassin's Creed Origins - Aya: Ostrze Bogini (cz. 1)

Bitwy morskie pod wodzą żony Bayeka.

Wraz z ukończeniem misji głównej Droga Gabinian możesz od razu porozmawiać z Ayą, aby rozpocząć kolejne zadanie. Kleopatra prosi nas o pomoc w przeprowadzeniu jej przez Wielkie Zielone Morze, co naturalnie prowadzi nas do kolejnej misji, gdzie musimy odbyć bitwę morską.

Po zakończonym dialogu gra zapyta nas czy chcemy pożeglować do Aleksandrii. Wybieramy opcję „tak”, po czym zostajemy przeniesieni na wybrzeże Morza Śródziemnego. Po wprowadzającej scence, wraz z dwoma towarzyszącymi nam okrętami, żeglujemy przed siebie. Na horyzoncie możesz zauważyć od razu dwa wrogie statki.

177
Celuj we wrogie statki dokładnie. Oddawaj strzały tylko wtedy, gdy łuk stanowiący celownik rozświetli się na czerwony kolor.

Podczas morskiej walki musisz pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach, bez których zwycięstwo może i będzie możliwe, ale na pewno stanie się trudniejsze do osiągnięcia.

  • Najbardziej efektywny ostrzał prowadzony jest wtedy, gdy jesteś ustawiony bokiem do okrętu przeciwnika.
  • Gdy zauważysz, że nieprzyjaciel wystrzelił w twoim kierunku lub na ekranie pojawiła się stosowna o tym informacja, błyskawicznie podnieś tarcze i trzymaj je do momentu, gdy nie przestaniesz być atakowany.
  • Bliskość przeciwnika zwiększa ryzyko staranowania, dlatego koryguj prędkość okrętu, aby nie dopuścić do zderzenia z twoją łodzią.
  • Znajdując się blisko przeciwnika otrzymasz dodatkową funkcję - płonące dzbany. Po jej użyciu załoga rzuci w przeciwnika łatwopalną substancję.
  • Obserwuj krawędzie ekranu - jeśli rozświetlą się na pomarańczowo, właśnie z tego kierunku nadlecą strzały, więc potrzebne jest błyskawiczne podniesienie tarcz.

Po uporaniu się z dwoma wrogimi okrętami zmierzamy w kierunku znacznika misji. Bardzo szybko zauważysz kolejne wrogie statki. Twoim zadaniem jest zatopienie całej floty, tym razem składającej się z czterech łodzi. Gdy to zrobisz, czeka cię najtrudniejsza potyczka. Pośród trzech okrętów znajdziesz jeden ogromny statek, wyróżniający się rozmiarem i indywidualnym paskiem wytrzymałości.

178
Celuj w podświetlone na czerwono elementy przy burcie statku, aby szybciej zniszczyć okręt.

Silny i częsty ostrzał nie będzie jedynym problemem. Nie powinieneś również wpływać w ogień, który wskutek zapalenia substancji będzie znajdował się w wielu miejscach na wodzie. Najłatwiej uporać się z tą bitwą przy poniższych założeniach.

  • Skoncentruj się na omijaniu ognistych fragmentów morza.
  • Najpierw rozpraw się z dwoma mniejszymi okrętami.
  • Błyskawicznie podnoś tarczę, gdy będziesz ostrzeliwany i nie przestawaj tego robić, póki ostrzał się nie skończy. Będzie on bardzo częsty, dlatego nie daj uśpić swojej czujności.
  • Podczas walki z wielkim okrętem trzymaj dystans - strzały z niego są znacznie szybsze niż te z mniejszych statków.
  • Koniecznie celuj w czerwone elementy okrętu widoczne na powyższym obrazku.

Walka może potrwać nawet kilka minut, dlatego uzbrój się w cierpliwość i poświęć dużo uwagi na obronie, a nie samym ataku. Bez skutecznej obrony misja zakończy się porażką. Po zatopieniu całej floty zostaniesz przeniesiony do Aleksandrii. Sterując Ayą zmierzamy za naszym towarzyszem, który transportuje Kleopatrę w dywanie. Stosuj się do poleceń i nie zabijaj nikogo.

Bitwa morska była dopiero początkiem tego bardzo długiego zadania. Pozostałą część opisu zadania zawarliśmy na kolejnej stronie, do której link znajdziesz powyżej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami