Assassin's Creed Origins - łowcy: walka i nagrody

Czerwone ikony na mapie oraz zadanie Zwierzyna łowców.

Mapa w Assassin's Creed Origins może na początku zabawy przyprawić o ból głowy niejednego gracza. Co prawda mnogość różnych oznaczeń jest możliwa do opanowania dość szybko, tak nie wszystkie ikony i oznaczenia mogą pojawić się od razu. Ma to miejsce choćby w przypadku czerwonej ikony łowcy nagród.

Łowcy pojawiają się wraz z osiągniętymi postępami w grze. Może to być związane z posiadanym poziomem doświadczenia lub ruszeniem głównego wątku do przodu. Czasami pojawią się, gdy zabijesz wielu przeciwników. Jedno jest pewne - gdy już się pojawią, pozostaną na mapie do momentu, aż nie rozprawisz się ze wszystkimi.

  • Łowcy nagród czyhają na twoją głowę - gdy pojawisz się w ich pobliżu, istnieje bardzo duża szansa, że ruszą za tobą w pościg.
  • Są to przeciwnicy zwykle dużo silniejsi, odporniejsi, lepiej wyposażeni i stanowiący większe zagrożenie.
  • Nawet, gdy twój poziom doświadczenia jest podobny do posiadanego przez łowcę, walka z nim będzie znacznie trudniejsza, niż ze standardowym przeciwnikiem.
  • Łowcy często przemieszczają się ze swoją obstawą, czyniąc walkę jeszcze trudniejszą. Potrafią także rezydować na terenie obiektów wojskowych, których jeszcze nie oczyściłeś.
  • Zazwyczaj pozostają w ruchu, choć często ograniczeni są do danej krainy.
170
Łowcy w Assassin's Creed Origins wyróżniają się na tle innych przeciwników

Zagrożenie ze strony łowców jest więc oczywiste. Skoro oferowana jest im nagroda za naszą głowę, będą chcieli nas dopaść. Pamiętaj, że do im trudniejszych regionów będziesz się udawał, tym na bardziej rozwiniętych łowców będziesz trafiał. Czasami więc lepiej jest od nich uciekać, niż za wszelką cenę próbować ich zlikwidować.

Co daje zabicie łowcy? Przede wszystkim zyskasz dzięki temu legendarną broń lub tarczę, często o oryginalnych właściwościach. Posiadanie takiego oręża jest wskazane, nawet gdy nie będziesz z niech korzystać cały czas. Oczywiście ulepszanie broni w kuźni jest tu nad wyraz wskazane.

171
Każdego łowcę należy dobić

Łowcy nagród nie da się pokonać w sposób zwyczajny. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku głównych celów kampanii fabularnej, tak i w ich przypadku wymagane będzie dobicie przeciwnika, a więc wykonanie interakcji nad jego nieprzytomnym ciałem. Z racji tego, że proces ten trwa kilka sekund, musisz być pewny, że nie będziesz wówczas atakowany. Dopiero po ostatecznym dobiciu nieprzyjaciela będziesz mógł przeszukać jego ciało.

Misja: Zwierzyna łowców

Zabijając pierwszego z łowców aktywujesz także dodatkowe zadanie, które polega na zlikwidowaniu wszystkich nieprzyjaciół tego typu. Jest to misja trudna, zważywszy na to, że najmocniejszy łowca posiada 40 poziom doświadczenia. Taki jest również sugerowany do ukończenia zadania.

Ciężko będzie zatem zakończyć tę misję szybko, powinieneś więc przystępować do niej na co najmniej 38 poziomie doświadczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął likwidować słabszych łowców dużo wcześniej, przy okazji.

Zobacz też:

Gdy uda ci się pokonać wszystkich, zadanie zostanie zaktualizowane o kolejne wytyczne. W ramach dalszego ciągu misji będziesz musiał pokonać krokodyle i odzyskać skarb z dna zbiornika wodnego. Po zrealizowaniu wszystkich wymagań, misja dobiegnie końca, a ty zyskasz unikatowe przebranie i dobrej jakości broń oraz tarcze.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami