Assassin's Creed Origins - arena gladiatorów

Walki na arenach, wydarzenia i nagrody.

Starożytni Rzymianie spopularyzowali walki na arenach. Starcia pomiędzy gladiatorami są również dostępne w AC Origins. To dodatkowa i opcjonalna aktywność, która nie jest jednak dostępna od samego początku zabawy. Gdy jednak odblokujesz ją raz, możesz wracać do niej ilekroć tego zechcesz.

Arena gladiatorów staje się dostępna po ukończeniu zadania głównego Szczęki Krokodyla, w którym aby dotrzeć do jednego z celów, musimy pokonać kilka fal nieprzyjaciół, na końcu ścierając się z dwoma silnymi gladiatorami. Od tej pory arena dostępna będzie w Krokodilopolis, czyli mieście w krainie Oaza w Fajum na południu Egiptu.

172b
Gdzie jest arena gladiatorów? W Krokodilopolis, w krainie Oaza w Fajum.

Aktywności dostępne na arenie gladiatorów nie są zbyt zróżnicowane i polegają cały czas na tym samym, finalnie doprowadzając do głównego bossa na wysokim poziomie doświadczenia. Jak dotrzeć do bossa:

  • musisz ukończyć trzy wyzwania o narastającym poziomie trudności
  • każde kolejne wydarzenie na arenie odblokowywane jest po przejściu całego poprzedniego
  • podczas walki na arenie nie możesz zginąć - wówczas będziesz musiał zaczynać od nowa
  • dopiero po ukończeniu trzech podstawowych walk (kolejność jest bez znaczenia) będziesz mógł walczyć z bossem.
172
Bracia to pierwszy przeciwnik na arenie. Po ich pokonaniu będziesz mógł zająć się Oprawcą.

Naszym pierwszym przeciwnikiem będą Bracia, czyli Werydowiks i Diowikos. Mierzyłeś się już z nimi podczas misji, o której wspomnieliśmy w drugim akapicie tej strony. W przeciwieństwie do kolejnych starć, tutaj możesz zająć się walką z nimi od razu, bez potrzeby finalizowania trzech wcześniejszych wydarzeń.

W prawym górnym rogu ekranu zauważysz licznik odmierzający czas. Służy on tylko i wyłącznie do aktywności typu Wyzwanie znajomego, w którym możemy pojedynkować się z czasem ukończenia naszych znajomych. Pierwsza potyczka, która nie będzie różnić się od tej z misji, zakończy się jednak nieco inaczej. Będziesz mógł zdecydować czy zabić braci raz na zawsze, czy oszczędzić, niczym na prawdziwych arenach.

173
Decyzja nie skutkuje niczym poważnym.

Kolejnym przeciwnikiem będzie Oprawca, niebezpieczny przeciwnik posiadający topór o dużym zasięgu, którym wykonywać będzie serie bardzo niebezpiecznych ciosów. Oprawca też może chwytać cię nim i przerzucać w inne rejony areny lub wrzucać cię na przeszkody występujące na planszy.

Musisz wiedzieć, że nagrody za pokonanie najtrudniejszych przeciwników nie są zbyt wysokie, zważywszy na fakt, że pojedynki dostępne będą w zaawansowanym postępie gry. Zwykle jest to kilkaset punktów doświadczenia oraz kilkaset drachm. Dodatkiem za pokonanie bossa bywają też unikatowe stroje oraz bronie.

Zobacz też:

Z czasem, gdy rozprawisz się na arenie z dwoma silniejszymi przeciwnikami, odblokujesz tym samym elitarne wydarzenie. Polega ono na zmierzeniu się raz jeszcze z pokonanymi wrogami, którzy posiadać będą jednak zwiększone poziomy doświadczenia względem tych, z którymi mieliśmy do czynienia przy pierwszym starciu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami