Assassin's Creed Origins - grobowiec i pradawny mechanizm: Eesfet Oon-m'Aa Poo

AC Origins: Zbroja Isu - jak zdobyć legendarne ubranie.

To już ostatni i dość nietypowy grobowiec w Gizie. Chociaż jest piąty, jego pełną eksplorację umożliwi ci zebranie minimum 50 kawałków pustynnego szkła. Zrobisz to dzięki dokładnej eksploracji wszystkich wcześniejszych grobowców, w czym pomocna okaże się ta strona:

Przy okazji możemy tu też zdobyć legendarną Zbroję Isu. Nie gwarantuje ona co prawda żadnych funkcjonalności, ale prezentuje się bardzo ciekawie oraz nietypowo i - jak można się domyślać - pochodzi od innej cywilizacji. Niezła gratka dla kolekcjonerów.

Zanim jednak ją zdobędziesz i będziesz mógł w pełni sprawdzić zawartość tego grobowca, musisz ukończyć również zagadki kamiennych kręgów związane z ustawianiem gwiazd:

Gdy spełnisz oba warunki, możesz już ruszyć do Gizy, gdzie w zaznaczonym na poniższym obrazku miejscu znajdziesz niewielkie wejście do grobowca.

163
Ostatni grobowiec w lokacji Giza.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wejście znajduje się na tyłach wielkiego sfinksa, która - jak sam zauważy bohater - wcale nie jest taki duży. Przejdź na tył konstrukcji, gdzie zauważysz niewielki otwór. Kucnij i zacznij tam wchodzić. Zeskocz na niższy poziom i zmierzaj jedyną możliwą ścieżką. W pomieszczeniu widocznym na poniższym obrazku skorzystaj z kolejnego (1) niewielkiego przejścia.

164
Skarby w przejściu pod sfinksem.

Od razu po przejściu na drugą stronę ściany przeskocz nad otworem (2) i skręć w prawo, gdzie odnajdziesz dwa skarby. Cofnij się i wskocz we wspomnianą dziurę, po czym zmierzaj jedyną możliwą ścieżką. W większej, ciemnej komnacie, musisz odnaleźć przejście przy jednej ze ścian, dlatego na pewno pomocna okaże się zapalona pochodnia.

165
Już za chwilę zdobędziesz Zbroję Isu.

Znajdziesz się w tajemniczej komnacie z niebieskimi symbolami na suficie. Zanim jednak wykonasz interakcję na makiecie znajdującej się po środku, obejdź całe pomieszczenie, gdyż na jego tyłach znajduje się ostatni z trzech skarbów tej lokacji.

Zdobycie legendarnej Zbroi Isu

Gdy jesteś już gotowy, podejdź do makiety Egiptu od strony wejścia do pomieszczenia i wykonaj interakcję. Pamiętaj, że aby to zrobić, musisz rozwiązać dwanaście zagadek kamiennych kręgów, o których wspominaliśmy we wstępie tej strony. Po wykonaniu interakcji ze środka makiety wyłoni się tajne przejście.

166
Assassin's Creed Origins - Zbroja Isu.

Wejdź do środka i zmierzaj przed siebie, aż dotrzesz do olbrzymiego pomieszczenia, w którym znaleźć możesz jeszcze wiele kawałków pustynnego szkła. Jeśli masz ich 50 sztuk, wdrap się na szczyt kamiennych schodów, gdzie znajduje się ostatni z pradawnych mechanizmów. Jego aktywacja zakończy eksplorację ostatniego grobowca i zdobędziesz upragnione odzienie - Zbroję Isu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami