Harry Potter: Wizards Unite już oficjalnie - ujawniono szczegóły

Gra twórców Pokémon Go.

Studio Niantic - odpowiedzialne ze popularne Pokémon Go - oficjalnie ogłosiło projekt Harry Potter: Wizards Unite, ponownie bazujący na eksploracji prawdziwego świata ze smartfonem w ręku, korzystając z możliwości rzeczywistości rozszerzonej.

O tytule wspominaliśmy już wczoraj, lecz teraz deweloperzy ujawnili nowe szczegóły.

2
Portkey Games to linia wydawnicza Warner Bros. dla uniwersum Harry'ego Pottera

„Gracze nauczą się nowych czarów, zwiedzając sąsiedztwo oraz miasta w prawdziwym świecie, walcząc z legendarnymi bestiami i współpracując z innymi w celu pokonania potężnych przeciwników” - czytamy w opisie.

Opis sugeruje mechanikę zbliżoną do Pokémon Go, włącznie ze wzmianką o kooperacji - jak w raidach w tej produkcji.

Osobna zapowiedź na oficjalnie stronie Pottermore dodaje, że Harry Potter: Wizards Unite „wykorzysta zaawansowaną technologię rzeczywistości rozszerzonej w smartfonach, by gracz mógł obserwować świat z perspektywy czarodzieja” - czytamy.

„Gra zachęca do wyjścia na zewnątrz, eksploracji otoczenia i do wzięcia udziału w serii przygód, takich jak poszukiwanie magicznych stworów, spotykając po drodze dobrze znane postacie ze świata czarów”.

„Kto wie, na kogo natkniemy się w lokalnym parku? Będziemy też mogli rzucać czary, odkrywać tajemnicze artefakty i budować własną, wspaniałą magiczna karierę” - napisano dalej.

1
Logo Harry Potter: Wizards Unite

Okazuje się, że produkcja będzie pierwszym tytułem z nowej linii produktów planowanych przez Warner Bros. w tym uniwersum, nie tylko na urządzenia mobilne, ale także na konsole. Wszystkie pozycje zostaną wydane pod szyldem Portkey Games.

Harry Potter: Wizards Unite debiutuje w przyszłym roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami