Jedyna bardziej nietypowe misja w Call of Duty: WW2 - przez pierwszą część zadania działasz bowiem pod przykrywką, wcielając się w członkinię francuskiego ruchu oporu. Musisz infiltrować niemiecki Garnizon w Paryżu.

W samochodzie przyjrzyj się swoim danym, zapamiętaj te podświetlone. Po opuszczeniu auta na początku idź do przodu i daj oficerowi dokumenty, gdy o to poprosi. Po pytaniu wybierz opcję „Dokumenty podróżne”. Potem idź za towarzyszem do budynku.

W środku od razu skręć w lewo i przejdź do korytarza. Tutaj po lewej jest niemiecki oficer - podejdź i porozmawiaj z nim, by dowiedzieć się, gdzie znajduje się wasz informator.

Szukanie Fischera i biuro Heinricha

Po rozmowie odwróć się i idź przed siebie, wejdź do pokoju i wyjdź w prawo - znajdziesz się przy nieczynnej windzie. Omiń ją, by wejść do toalety, gdzie w ostatniej kabinie znajdziesz pamiątkę na podłodze. Potem wracaj na korytarz - idź nim do końca, aż do schodów.

Żołnierzowi broniącemu wstępu dalej pokaż dokumenty, a cię przepuści. Zejdź do piwnicy, gdzie trafisz do pomieszczenia ze śpiącym strażnikiem. Wykorzystaj okazję i uwolnij partyzanta z celi obok. Idź dalej i za drzwiami przejdź w lewo. Wejdź do pomieszczenia za drewnianymi drzwiami, by uratować jeszcze jedną osobę.

Wróć do głównej sali i podejdź do oficera. Dowiesz się, że musisz udać się na piętro, a więc skręć w prawo i idź po schodach. Otwórz zamek, by przedostać się na korytarz i ponownie idź w stronę schodów, którymi schodziło się do piwnicy - teraz tylko przejdź w górę, zamiast w dół. Skręć w prawo w otwarte przejście, potem znowu w prawo. Gdy skierujesz się ku głównemu pomieszczeniu, w oddali po prawej - przy szafce - dostrzeżesz swój cel.

cod51
Fischer czeka w głównej sali

Podejdź do Fischera, a po krótkiej rozmowie zaprowadzi cię do pokoju. Później musisz wyjść i przejść w oznaczonym kierunku, ku kolejnym schodom. Idź za znacznikiem misji, by dotrzeć do biura Heinricha. Spróbuj otworzyć okno, by aktywować interaktywną scenkę rozmowy z Niemcem. Pod koniec pamiętaj, żeby wybrać nazwisko Spiegel, gdy pojawi się opcja wyboru.

W trakcie szamotaniny musisz wykonać quick-time event, a po zabiciu dowódcy wyjdź przez okno i idź na drugą stronę. Tu wejdziesz do budynku. Kieruj się za znacznikiem, a trafisz do sali narad. Po chwili twój towarzysz zostanie zatrzymany. Skorzystaj z zamieszania i wyjdź. Idź za wskaźnikiem. Na dole okaż dokumenty, ale nic to nie da - na szczęście pomoże ci Crowley. Otrzymasz nowy cel - wyjdź przez okno, zeskocz po skrzyniach niżej, zabij strażnika i skradaj się do budynku po lewej. Podejdź do drzwi i otwórz zamek.

Wysadzenie bram i walka z Niemcami

W budynku uważaj na dwóch wrogów - musisz ich natychmiast zastrzelić celnymi trafieniami w głowę. Zabij też oficera w pomieszczeniu obok. Następnie pora uda się pod północną bramę - choć możesz też pójść na piętro, zabić strażnika i balustradą za oknem przejść w prawo, by w pokoju zebrać pamiątkę. W każdym razie, należy później wyjść pod bramę, gdzie czeka jeden wróg.

Po zabiciu strażnika podłóż ładunek. Do południowej bramy najlepiej dotrzeć idąc przez prawą część budynku. Musisz tutaj wejść na piętro i przejść po balustradzie do końca, ewentualnie zabijając strażnika, jeżeli nie masz cierpliwości. Pamiętaj tylko, by nie był na widoku. Potem idź przez drewniane rusztowanie, cały czas się skradaj.

Wrogów stojących na balkonach nikt nie zauważy, więc nie przejmuj się i strzelaj - byle w głowę. Dotrzesz w końcu do drugiej części budynku, po balustradzie i drewnianych elementach wejdziesz znowu na piętro. Pokonaj wroga na balkonie, a w środku jednego na dole. Następnie podłóż ładunek w oznaczonym miejscu na bramie.

Teraz ponownie grasz amerykańskim żołnierzem. Atakuj wycofujących się po wybuchu wrogów. Stopniowo musicie przebijać się w stronę mostu. Użyj tutaj granatów i nie stój zbyt blisko pojazdów, gdyż ich wybuch szybko cię zabije.

Heroiczny czyn #7. Na moście jeden z rebeliantów zostanie ranny, więc chwyć go i przesuń za jakąś osłonę - lepiej żeby nie był to pojazd.

cod53

Gdy przebijecie się na most i nadjedzie ciężarówka, użyj granatów dymnych. Potem przejdź nieco do przodu, by móc zabić strzelca z wieżyczki pojazdu. Pokonajcie resztę wrogów, a po krótkim przerywniku podążaj za towarzyszem na piętro.

Heroiczny czyn #8. Celuj do poddających się na piętrze Niemców.

Teraz trzeba przygotować się na kontratak. Weź karabin snajperski i uzupełnij zapasy koktajli Mołotowa. Gdy tylko wrogowie zaczną nadciągać, celuj ze snajperki - na początku zastrzel kierowcę pojazdy z lewej. Uważaj też na most. Po jakimś czasie wrogowie będą też atakować od waszej strony mostu, więc uważaj.

Gdy przeciwnicy się zbliżą, rzucaj butelki z benzyną. Kiedy pojawi się komunikat o wrogach z wyrzutniami, szybko ich wypatrz i pozbądź się wszystkich. W końcu i tak jednak wylądujesz na chodniku. Tutaj zbliż się do Panzerschrecka, chwyć go i zniszcz pojazd opancerzony. Następnie zacznij jeszcze eliminować niedobitków wroga, a zaczną się wycofywać.

Zanim pójdziesz do towarzyszy, podejdź do skrzynki przykrytej prześcieradłem za dwoma rozmawiającymi Francuzami, by podnieść pamiątkę.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Call of Duty: WW2 - Recenzja

Dobra kampania i udany multiplayer.

Call of Duty: WW2 - wszystkie Pamiątki (mementos)

Zobacz, gdzie znaleźć pamiątki - zaczynamy od misji D-Day.

Pierwszy gameplay z polskiego World War 3

Konkurencja dla Battlefielda 3 i 4?