Assassin's Creed Origins - grobowiec Seta-Anata, pradawny mechanizm: Qeneb too Kah'Aiye

AC Origins: pradawna tabliczka i mechanizm oraz skarby w grobowcu w Pustyni Deszeret (Desheret Desert).

Pustynia Deszeret to ogromna lokacja na południowym krańcu mapy Egiptu. Nie posiada żadnego punktu szybkiej podróży, więc dostanie się do tamtejszego grobowca będzie najszybsze po przeniesieniu się do Nomu Uab, skąd już przy pomocy wierzchowca przemierzać będziesz bezkresną pustynię.

Grobowca nie sposób przeoczyć - to ogromny kompleks tajemniczych budowli na samym środku lokacji. Posiada on wiele dziwnych mechanizmów z lustrami, których jednak nie musisz przestawiać, gdy interesują cię pradawne tabliczki i mechanizmy oraz pustynne szkło.

160
Pierwszy grobowiec w lokacji Pustynia Deszeret. Strzałką oznaczyliśmy miejsce, gdzie znajduje się wejście do komnaty z pradawną tabliczką.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Z racji na swoją wielopoziomowość oraz mnogość pomniejszych komnat, nie będziemy tu opisywać każdego fragmentu tego miejsca. Polecamy za to dokładne przemierzenie całego grobowca wzdłuż i wypuszczanie impulsu Animusa co kilkanaście kroków, aby zlokalizować wszystkie kawałki pustynnego szkła oraz inne skarby.

Samego pustynnego szkła znajdziesz w bezpośredniej okolicy aż kilkanaście sztuk, dlatego warto poświęcić nieco czasu na ich odszukanie, często wymagające wspinania się po dziwnych ścianach ogromnej konstrukcji. Uważaj jednak, gdyż grobowiec ten posiada swoje niebezpieczeństwa - w około połowie niewielkich komnat grasują kobry, często po dwie jednocześnie.

161
Wiele z pomieszczeń znajduje się w górnych rejonach. Zaglądaj także za pajęczyny w poszukiwaniu pustynnego szkła.

Gdy wyczerpiesz możliwości eksploracji, udaj się w miejsce zaznaczone strzałką na pierwszym obrazku tej strony. Na poziomie ziemi znajduje się tam wejście do komnaty z pradawną tabliczką. Zanim jednak wykonasz na niej interakcję, rozejrzyj się dokładnie po okolicy - w rogu pomieszczenia i innych zakamarkach znajdziesz kolejne odłamki pustynnego szkła, w tym jedno zaraz po wejściu z lewej strony.

Pradawny mechanizm: Qeneb too Kah'Aiye

Gdy wykonasz już interakcję na pradawnej tabliczce, skieruj się w lewo i przejdź przez znajdujące się wyżej trójkątne drzwi. Gdy przez nie przejdziesz, uruchom impuls Animusa, aby odkryć wszystkie cenne przedmioty w tej lokacji. Wartymi uwagi są głównie skrzynki (1) z bronią po prawej stronie oraz pustynne szkło (2) rozsiane niemal po całej okolicy.

162
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Gdy podniesiesz już wszystkie przedmioty z całej okolicy, podejdź do pradawnego mechanizmu usytuowanego w górnej części komnaty. Wykonaj interakcję, używając pięciu kawałków pustynnego szkła, po czym możesz wysłuchać do końca nagrania lub od razu wyjść na zewnątrz okrągłym włazem umiejscowionym nieopodal.

Był to ostatni z klasycznych grobowców. Przed tobą pozostał jeszcze piąty grobowiec w Gizie. Do jego pełnej eksploracji wymagane jest jednak ukończenie zagadek kamiennych kręgów, które rozsiane są po całym Egipcie. Kliknij w link, aby zapoznać się z zagadkami związanymi z ustawianiem gwiazd.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami