Sprzedaż GTA 5 osiągnęła poziom 85 milionów egzemplarzy

Najlepszy wynik w historii USA.

Firma Take-Two pochwaliła się, że GTA 5 osiągnęło nakład 85 milionów egzemplarzy na całym świecie, według danych firmy NPD Group.

Mowa o sprzedaży cyfrowej oraz o pudełkach wysłanych do sklepów, a więc niekoniecznie sprzedanych jeszcze do klienta końcowego.

1
Dostawa pudełek

Jednocześnie podano, że Grand Theft Auto 5 to najlepiej sprzedająca się gra w historii rynku wirtualnej rozrywki w Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby egzemplarzy i przychodów.

Ostatnio o wynikach GTA 5 informowaliśmy w lutym tego roku, gdy osiągnięto poziom 75 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów. Jak widać, pomimo premiery we wrześniu 2013 roku, produkcja studia Rockstar nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Nie zmienia to faktu, że Take-Two Interactive cierpi z powodu braku większej liczby premier. W ostatnim kwartale fiskalnym (okres lipiec - wrzesień) korporacja zanotowała stratę na poziomie 2,7 mln dolarów, w porównaniu z zyskiem 36,4 mln dol. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kolejny kwartał uwzględni dalszą sprzedaż popularnego NBA 2K18 czy też WWE 2K18. Nie da się jednak ukryć, że bardzo ważne będzie dla firmy powodzenie Red Dead Redemption 2, zaplanowanego na wiosnę przyszłego roku.

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Trwa więc cierpliwe oczekiwanie na nowy hit. Potwierdza to także fakt, że wydawca spodziewa się w kolejnym kwartale (do końca grudnia) dalszych strat, na poziomie 29 - 40 mln dolarów.

Zgodnie z obecnym trendem na rynku gier wideo, przychody wypracowane za pomocą treści cyfrowych stanowiły już 302,9 mln dolarów we wspomnianym kwartale dla Take-Two, co stanowi wzrost aż o 31 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Jednocześnie poinformowano, że zestaw misji L.A. Noire: The VR Case Files na sprzęt rzeczywistości wirtualnej został opóźniony z listopada do grudnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami