CD Projekt: „Trudno sobie wyobrazić, że zapomnimy o Wiedźminie”

Plus: o Cyberpunk 2077.

Pomimo skoncentrowania wysiłków na karcianym Gwincie i na Cyberpunk 2077, prezes CD Projektu zapewnił w jednym z najnowszych wywiadów, że jego firma nie zapomni o Wiedźminie.

- Nie będzie czwartego Wiedźmina jako części historii, ponieważ ta kwestia się zamknęła - przyznał Adam Kiciński, po czym potwierdził, że studio nadal posiada prawa do gry.

1
Geralt zapewne nie powróci już jako główny bohater

- Trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy piętnaście lat życia i nie wiadomo ile dziesiątek milionów dolarów w promocję Wiedźmina i potem nagle tak po prostu o tym zapominamy.

- Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli. Ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego - dodaje Kiciński w rozmowie z serwisem Strefa Inwestorów.

Menedżer poruszył także temat Cyberpunk 2077, choć - jak zwykle - w bardzo oszczędnych słowach. Padły dobrze znane zapewnienia o jeszcze większej ambicji, także tej biznesowej, ale wspominano również o komponencie wieloosobowym.

- Chcemy eksperymentować na nowych polach. Takich, które nie były jeszcze eksplorowane w Wiedźminie 3. Nie mogę mówić za dużo o Cyberpunku, ale nasze ambicje są zawieszone naprawdę bardzo wysoko, bo taki mamy styl pracy.

- Interesuje nas też, żeby Cyberpunk miał także większą doniosłość biznesową, bo Wiedźmin 3 jest niekwestionowanie grą bardzo dobrą, ale od strony komercyjnej? To wielki sukces, jesteśmy bardzo zadowoleni, ale do rekordów światowych brakuje jeszcze bardzo dużo.

- [Tryb] online jest potrzebny, czy też bardzo wskazany, jeżeli chce się mieć długofalowy sukces. Swego czasu wspomnieliśmy, że w pewnym momencie będzie jakiś element sieciowy związany z Cyberpunkiem.

Kiciński nie podał niestety więcej szczegółów, koncertując się w pozostałej części wywiadu na Gwincie. Całość znaleźć można poniżej:

Rozszerzenie Wiedźmin 3: Krew i Wino - ostatnia część przygód Geralta od CD Projektu - ukazało się 2 maju ubiegłego roku, choć studio nadal wspiera produkcję - obecnie powstaje łatka ze wsparciem gry dla Xbox One X.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami