Kontynuacja wątku z Jaszczurem może mieć miejsce bezpośrednio po ukończeniu zadania głównego Maska Jaszczura. Po prostu rozmawiamy z Ayą, aby aktywować misję. Miej jednak na uwadze fakt, że to zadanie wymaga nieco wyższego poziomu doświadczenia. Sugerowanym poziomem jest 23.

Bayek i Aya postanawiają raz nareszcie rozprawić się z Jaszczurem, gdyż niebawem do Memfis zawita sama Kleopatra. Początek zadnia, gdy już porozmawiamy z żoną bohatera, to wyścig konny w kierunku pałacu królewskiego. Prędkość wierzchowców nie będzie zawrotna i mówiąc ogólnikowo - wyścig wygra się sam. Po prostu zmierzaj w kierunku znacznika.

Po dialogu podążaj za Ayą do pałacu, a następnie - po kolejnej animacji - będziesz musiał zająć się samym Hetepim. To jeden z pięciu kapłanów Anubisa, ale w tej sytuacji nie możesz pozwolić sobie na błąd. Hetepi znajduje się w Wielkiej Świątyni Ptaha i łatwo go poznać po niebieskim szalu oraz uporczywym kaszlu.

142
Uporczywy kaszel i niebieski szal to cechy wryóżniające nasz cel.

Użyj Senu, aby zlokalizować wszystkich pięciu kapłanów, a następnie udaj się bezpośrednio do tego, którego możesz zauważyć na powyższym obrazku. Jak pewnie szybko zauważysz, wokół kapłana znajduje się sporo straży, więc działania skrytobójcze raczej nie będą miały tu swojego zastosowania.

Jeśli jednak czujesz się dobrym strzelcem, możesz wspiąć się na którąś z kolumn, a następnie rozpocząć likwidację od ostrzelania Hetepiego, później zaś pozbywając się wszystkich strażników, priorytetowo zajmując się strzelcami. Gdy sytuacja ci już na to pozwoli, dobij swój cel, uruchamiając tym samym animację ostatecznego rozprawienia się z wrogiem.

Następnie udajemy się do Pałacu Apriesa, gdzie mamy pomówić z Paszerenptahem o śmierći Hetepiego. Po dotarciu na miejsce uruchomi się kolejna animacja, której zwieńczeniem będzie przejazd Kleopatry odwiedzającej Memfis. Zadanie zakończy się powodzeniem, a my będziemy mogli zająć się kolejnym celem, którym będzie Krokodyl.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama