Call of Duty: WW2 - najlepsza broń i dodatki

Arsenał i akcesoria.

Podstawowa wersja Call of Duty: WW2 oferuje do wyboru 25 różnych modeli broni z kilku kategorii. Możliwe, że przyszłe DLC wprowadzą nowe egzemplarze, ale skupiamy się tutaj na tych dostępnych w premierowej wersji gry.

Jak zawsze, każda broń może mieć nieco inne zastosowanie, zależne od sytuacji, lokacji i przeznaczenia. Nawet w jednej kategorii możemy znaleźć broń lepszą lub gorszą do użycia na różnych mapach.

Po spędzeniu z grą kilkudziesięciu godzin postanowiliśmy więc wymienić naszym zdaniem najlepsze rodzaje broni. Opiszemy także akcesoria i dodatki, które najbardziej opłaca się montować w karabinach.

Jaką broń wybrać

Modelami broni zajmiemy się w kolejności kategorii w grze, a więc zaczynamy od karabinów - w tej kategorii umieszczono zarówno karabiny automatyczne, jak i samopowtarzalne. To jednak te pierwsze zdecydowanie wygrywają w każdej sytuacji. Call of Duty: WW2 nie oferuje bowiem dużych, otwartych przestrzeni i rzadko kiedy mamy problem, by trafić kogoś z daleka z broni automatycznej.

Następnie wymieniamy też pistolety maszynowe, które też mogą być całkiem uniwersalne. Natomiast strzelby, karabiny snajperskie i LKM-y to już broń bardziej sytuacyjna. Wszystkie mogą być świetne, ale tylko w konkretnych sytuacjach - na przykład na jednym etapie mapy w trybie Wojny. Dlatego nie wymieniamy ich, pisząc o najlepszych broniach w grze.

  • FG42 - to nie tylko najlepszy karabin, ale i najlepsza broń (obecnie) w Call of Duty: WW2. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości zostanie nieco osłabiona, dlatego warto się śpieszyć z jej odblokowaniem. Jeżeli kupiliście grę przed premierą i macie do wykorzystania specjalny żeton stałego odblokowania, to użyjcie go własnie na FG42. Ogromne obrażenia plus największa skuteczność na dalekich zasięgach spośród wszystkich automatów.
  • STG44 - równie skuteczny chyba w każdej odsłonie Call of Duty, w jakiej się pojawiał. Uniwersalny, do wykorzystania niemal w każdej sytuacji. Odblokowujemy go w miarę wcześnie, więc spokojnie może służyć za naszą główną broń do momentu, aż będziemy mogli odblokować wymieniony wyżej FG42.
s2_mp64_ship_2017_11_08_09_56_57_81

Wracając jeszcze do innych kategorii broni, mówiąc krótko: strzelby są idealne do walki w bunkrach i okopach, karabiny snajperskie są nieocenione na długich odcinkach (na przykład na mapie Operation Breakout przy powstrzymywaniu budowy mostu), a lekkie karabiny maszynowe posłużą najlepiej do bardziej statycznej obrony jakiegoś punktu.

Akcesoria broni

Mówiąc o dodatkach do broni trzeba wspomnieć, że w tej odsłonie Call of Duty tłumik nie powoduje zmniejszenia obrażeń, a jedynie zmniejsza zasięg skuteczności ognia - warto mieć to na uwadze. Tłumiki zamontujemy jednak wyłącznie w pistoletach maszynowych (to cecha Dywizji Spadochroniarzy, inne Dywizje nie mogą sobie na to pozwolić).

Poza tym, każdy dodatek może mieć swoje zastosowanie. Akcesoria mogą nadać nowe cechy naszej broni lub zwiększyć jedną z i tak mocnych już stron jakiegoś karabinu. Najczęściej najbardziej warte uwagi są:

  • Pewna ręka - zapewnia lepszą celność przy strzelaniu z biodra, co okazuje się świetne w przypadku małych map i pistoletów maszynowych.
  • Szybkostrzelność - zwiększenie szybkostrzelności broni takich jak STG44 czy Pepeszy gwarantuje błyskawiczne zabójstwa na bliskich dystansach.
  • Ulepszone gwintowanie - zwiększa zasięg skuteczności broni, co może pomóc w przypadku karabinów czy pistoletów maszynowych, które w podstawowej wersji są dobre wyłącznie na bliskich dystansach.
  • Celownik refleksyjny - najlepszy rodzaj celownika, ponieważ większe zbliżenie oferowane przez lunety przyda nam się w WW2 raczej rzadko.
s2_mp64_ship_2017_11_08_09_56_42_62

By odblokować kolejne akcesoria dla danej broni, należy po prostu jej używać. Im dłużej gramy i pokonujemy wrogów konkretną bronią, tym szybciej zwiększamy jej poziom, a więc zyskujemy dostęp do nowych dodatków.

Do odblokowania akcesoriów nie potrzebujemy żetonów - dodatki pojawiają się do wyboru automatycznie, gdy tylko broń awansuje na wymagany poziom. Dlatego też warto wyposażyć każdy dodatek na próbę i przejść do Sztabu, by na strzelnicy przekonać się, jaki zestaw akcesoriów będzie nam najbardziej odpowiadał.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami