Zaraz po tym, jak rozprawiliśmy się z dwoma celami wskazanymi przez Ayę w ramach zadania Gwardzista Gennadios i Koniec Węża oraz zakończyliśmy wątek w misji Aya, udajemy się na wschód od Aleksandrii, do krainy Nom Kanopos.

Tam, we wskazanym miejscu, musimy odnaleźć Apollodorosa, aby później móc spotkać się z wygnaną Królową Nilu. Aktywujemy zatem zadanie i zmierzamy we wskazane miejsce, nieopodal hipodromu. Gdy zbliżamy się do celu, gra sugeruje nam użycie Senu, czyli oswojonego orła.

Za jego pomocą namierzamy swój cel, który okazuje się kontaktem Apollodorosa. Rozmawiamy z mężczyzną, po czym czekamy do wieczora, jeśli aktualnie jest dzień. Apollodorosa można spotkać jedynie nocą, w okolicy latarni w północno-wschodnim cyplu regionu Nom Kanopos. Jeśli masz tam odblokowany punkt szybkiej podróży, skorzystaj z tej opcji.

109
Gdy dotrzesz pod latarnię, rozpocznie się przerywnik filmowy.

Po rozmowie z mężczyzną i udzieleniu pomocy, udajemy się do portu w Kanopos. Znajduje się on po drugiej stronie wody, dlatego możemy użyć znajdującej się obok łódki i od razu przepłynąć w kierunku znacznika. Gdy będziemy bliżej celu, użyj Senu, aby namierzyć uwięzionego Damastesa.

Znajdując się na wodzie i używając łuku, możesz rozprawić się ze strażnikami znajdującymi się na większej łodzi, po czym wchodzimy na teren portu, gdzie zauważamy uwięzionego mężczyznę (1). Ratujemy go, otwierając zamek, po czym wyswabadzamy go z więzów.

110
Misja Medżaj Egiptu - odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Aktualnie musimy eskortować uwolnionego do bezpiecznego miejsca. Podążamy za mężczyzną - teoretycznie nie powinno stać się nic złego, ale po drodze możesz zostać zaatakowany (2). Jeśli tak się stanie, jak najszybciej uporaj się z napastnikami, gdyż śmierć Damastesa będzie oznaczać niepowodzenie misji.

Gdy dotrzecie do bezpiecznego miejsca, będziesz mógł na spokojnie porozmawiać z mężczyzną, który wskaże ci miejsce, gdzie znajduje się zwój. Chwytamy zatem za łódkę i płyniemy w stronę znacznika, a gdy pojawi się stosowny komunikat, używamy Senu do namierzenia celu. Nurkujemy w oznaczonym miejscu, gdzie we wraku statku znajduje się czerwona skrzynia.

To właśnie tutaj znajduje się poszukiwany zwój. Zabieramy go, po czym udajemy się we wskazane miejsce, gdzie spotykamy się z Apollodorosem. Oddajemy przedmiot, po czym udajemy się z mężczyzną do jego willi. W tym celu możesz użyć wierzchowca. Po dotarciu na miejsce i dwóch scenkach przerywnikowych, misja dobiegnie końca.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały