Elex - misja główna: Strażnik bramy, Przez lodową pustynię

Początek zmagań w ramach misji Lodowy Pałac.

Twoje działania, które podjąłeś w ramach misji: Dawne zobowiązania przybliżyły się do odkrycia tajemnicy, którą skrywa Hybryda. Jednak nadal wiele spraw zostało niewyjaśnionych. Aby uzyskać odpowiedzi, konieczne jest przedostanie się do Lodowego Pałacu. Thorald nadal będzie cię wspierał w twojej misji.

Po rozpoczęciu się czwartego rozdziału - Tajemnica Hybrydy - porozmawiaj ponownie z Thoraldem, by otrzymać kolejne misje:

Rozmawiając z przywódcą Berserków na temat miejsca, gdzie powinieneś spotkać się z Kallaxem, automatycznie wypełnisz podzadanie: Strażnik bramy: W ciemności. Po zakończeniu konwersacji otrzymasz od Thoralda sadzonkę, którą będziesz mógł użyć w późniejszym etapie wątku głównego.

Misja: Strażnik bramy: W ciemności, W tajemnicy

 • Zlecający: Wardek.
 • Cel: doprowadzić do kolejnego spotkania z Kallaxem.
 • Doświadczenie: 1400 (za ukończenia podzadania: W tajemnicy) + 1400 (za ukończenia podzadania: W ciemności) + 3500 (za ukończenie zadania: Strażnik bramy).

To zadanie nie zbyt skomplikowane i nie pochłania zbyt wiele czasu. Celem jest uzyskać informacje na temat twojej przeszłości oraz doprowadzić do spotkania z twoim bratem, Kallaxem.

Podczas rozmowy z Thoraldem (1 na mapie misji: Strażnik bramy) bezproblemowo uzyskasz informacje, gdzie masz się spotkać z Kallaxem, aby nikt wam nie przeszkadzał (podzadanie: W tajemnicy).

Aby wykonać podzadanie: W ciemności, należy udać się na wyspę Berserków (2 na mapie misji: Strażnik bramy). Jeśli jeszcze tam nie byłeś, musisz dopłynąć tam z południowego brzegu Edanu. Wystarczy, że podejdziesz bliżej obozu, a uruchomi się film przerywnikowy wyjaśniający przeszłość Jaxa. Następnie udaj się do Wardeka, którego - tak jak wcześniej - spotkasz w Konwerterze w południowej Abessie, gdzie ukrywają się separatyści.

Po rozmowie z nim zakończy się cała misja, a w dzienniku pojawi się wpis o zadaniu: Lodowy Pałac: Kim jestem? - Rozprawa z Kallaxem.

107
Mapa misji: Strażnik bramy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Lodowy Pałac: Przez lodową pustynię

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: zabić sześciu albskich dowódców.
 • Doświadczenie: 175 (za każdego dowódcę) + 7000 (za ukończenie misji).

Twoim zadaniem będzie pozbycie się sześciu dowódców Albów, którzy założyli posterunku w Xakorze, broniąc tym samym dostępu do Lodowego Pałacu. Misja do najprostszych nie należy, gdyż będziesz musiał przedzierać się przez zastępy wojsk albskich (żołnierze, roboty i kolosy). Najlepszą metodą walki z nimi jest wywabienie pojedynczych jednostek tak, abyś nie musiał walczyć ze wszystkimi przeciwnikami jednocześnie.

Posterunki Albów, w których znajdują się dowódcy są dobrze bronione. Wokół nich zawsze kręci się kilku żołnierzy oraz kolos. Uważaj na Alba, który strzela ognistymi pociskami.

108
Mapa misji: Przez lodową pustynię.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

 • Gurdox (1 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go w budynku.
 • Cartex (2 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go w budynku.
 • Hektox (3 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go na terenie konwertera w zachodnim Xakorze.
 • Ferek (4 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go w budynku.
 • Lektox (5 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go w budynku.
 • Kardex (6 na mapie: Przez lodową pustynię) - znajdziesz go w budynku.

Gdy zabijesz ostatniego dowódcę, misja zakończy się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami