Elex - misja główna: Kim jestem?, Nowy silnik sterujący

Misje w ramach zadania Lodowy Pałac.

Poniżej opisane misje stanowią kontynuacje zadań, które sprawią, że przedostaniesz się do Lodowego Pałacu.

Chcąc przedostać się do głównej siedziby Albów, musisz najpierw, z pomocą Harleya, naprawić oblatywacz. Dzięki sprawnemu pojazdowi latającemu będziesz mógł zlikwidować pole siłowe, chroniące wejście do Lodowego Pałacu. Co więcej, stoczysz ostateczny pojedynek ze swoim bratem, co otworzy ci drogę do poznania tajemnicy związanej z Hybrydą.

Misja: Lodowy Pałac: Kim jestem?

  • Zlecający: Wardek/Thorald.
  • Cel: uzyskać kod dostępu do komnaty Hybrydy.
  • Doświadczenie: 3725 (za zabicie Kallaxa) +1400 (za zdobycie na własność oblatywacza) + 8400; nagroda.

Przenieś się do miejsca, gdzie swoją siedzibę miał Zardom (niedaleko teleportu: Firmowa własność: Północna Abessa). Gdy podejdziesz bliżej budynku, pojawi się Kallax. Porozmawiaj z nim. Niezależnie, którą odpowiedź wybierzesz na końcu dialogu, konwersacja zakończy się walką.

Kallax nie jest trudnym przeciwnikiem. Dzierży w ręku wielki młot, i na nim powinieneś skupić swoją uwagę. Unikaj ciosów przeciwnika, wyprowadzając przy tym swoje, gdy będzie odsłonięty. Po walce udaj się do Harleya, którego znajdziesz w Mateczniku.

Porozmawiaj z nim na temat dalszej naprawy oblatywacza. Zleci ci zadanie: Nowy silnik sterujący (zadanie opisane poniżej). Jeśli je wykonałeś, porozmawiaj z Harleyem ponownie.

Harley nie będzie chciał łatwo pozbyć się oblatywacza. W zależności od twojego poziomu emocjonalnego będziesz mógł rozmówcę: przekonać od oddania pojazdu latającego (w słusznej sprawie), zmusić od jego oddania albo mu za niego zapłacić.

Gdy oblatywacz będzie już twoją własnością, powiedz Harleyowi o Kallaxie i o kodzie do komnaty Hybrydy. Ten opowie ci o pewnym Laboratorium (1 na mapie misji: Kim jestem?), znajdującym się w ruinach budynków, niedaleko teleportu: Firmowa własność: Zachodni Edan. Udaj się tam.

109
Mapa misji: Kim jestem?.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Musisz się przedostać do pomieszczenia położonego pod ziemią. Miałeś okazję być już w tym budynku, gdy szukałeś cewki reaktora do oblatywacza, wypełniając misję: Dawne zobowiązania: Uszkodzony reaktor (Nowa cewka reaktora) - informacje jak dostać się do tego pomieszczenia, znajdziesz w opisie przejścia tego zadania.

Odszukaj wejście do budynku i zejdź poziom niżej. Czeka na ciebie trudna potyczka z mutantami. Wywab ich z ciasnych korytarzy na górę, bowiem lepiej jest walczyć z nimi na powierzchni. Gdy się z nimi uporasz, podejdź bliżej włazu. Rozpocznie się film przerywnikowy, po którym zakończy się misja.

110
Gdy przejdziesz przez korytarz, dostaniesz się do pomieszczenia, w którym znajduje się właz.

Misja: Nowy silnik sterujący

  • Zlecający: Harley.
  • Cel: odnaleźć silnik sterujący do oblatywacza.
  • Doświadczenie: 3500 (za odnalezienie silnika sterującego) + 3500 (za ukończenie misji).

Aby kontynuować misję: Lodowy Pałac: Kim jestem?, należy odnaleźć kolejną części do twojego pojazdu latającego. Znajduje się ona w Xakorze, w jednym z posterunków. Jeśli wykonałeś zadanie: Lodowy Pałac: Przez lodową pustynię, to najpewniej zabrałeś już silnik, a jeśli nawet nie, to drogę po niego masz oczyszczoną.

Udaj się do miejsca oznaczonego na mapie: Przez lodową pustynię (2). Zlikwiduj Albów i ich kolosa (jeśli wcześniej nie byłeś tutaj). Część oblatywacza leży na skrzyni w budynku. Następnie dostarcz ją Harleyowi, co zakończy tę misję. Tym samym możesz kontynuować zadanie: Lodowy Pałac: Kim jestem?.

111
Silnik sterujący oblatywacza znajduje się w jednym z posterunków w Xakorze.

Misja: Cierpliwość

  • Zlecający: Sestak.
  • Cel: doprowadzić do rozstrzygającego spotkania z Kallaxem.
  • Doświadczenie: 1000.

To zadanie będzie ciągnęło się od drugiego rozdziału. Zakończy się, gdy spotkasz się z Kallaxem w siedzibie Zardoma.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami