Elex - misja główna: Głos elexu…, Uratować Kaję, Sprawdzian separatystów, Ostatni lot

Kolejne zadania w ramach misji Lodowy Pałac.

Jesteś już coraz bliżej przedostania się do budynku Lodowego Pałacu, a tym samym już niedługo poznasz tajemnicę Hybrydy. Z racji tego, że czeka się bitwa przed główną siedzibą Albów, potrzebujesz wsparcia. Niektórzy, jak Berserkowie czy Banici, pomocą ci walce bezinteresownie i bez twojej ingerencji. Jednak separatystów Albów należy przedtem przekonać, co będzie jednym z twoich zadań.

Oprócz powyższego, będziesz świadkiem eksperymentu Thoralda, w którym weźmie udział twoja towarzyszka Kaja.

Misja: Lodowy Pałac: Głos elexu…

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: przyprowadzić Kaję do Thoralda, w celu przeprowadzenia eksperymentu.
 • Doświadczenie: 1400 (po rozmowie z Kają) + 3500 (za doprowadzenie do eksperymentu) + 7000 (za ukończenie misji).

Thorald, który chce przeprowadzić eksperyment związany z elexem, potrzebuję do pomocy maga. W tę rolę może wcielić się Kaja, którą mogłeś spotkać przy okazji wykonywania zadania towarzyszy lub wypełniając misję główną: Wybraniec. Najpewniej jest już ona jednym z towarzyszy, których możesz dołączyć do drużyny, zatem udaj się do Matecznika, by z nią porozmawiać.

Powiedz jej, że jest potrzebna Thoraldowi przy eksperymencie. Zgodzi się bez problemu. Z Kają lub bez niej udaj się do przywódcy Berserków (znajdziesz go w tym samym miejscu, gdzie ostatnio). Po rozpoczęciu czynności związanej z eksperymentem, pojawi się Zardom i porwie Kaję. Porozmawiaj z Thoraldem, co zakończy misję: Głos elexu…, a rozpocznie się kolejne, związanie z wyswobodzeniem towarzysza z rąk Zardoma (Uratować Kaję).

Misja: Uratować Kaję

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: uratować Kaję.
 • Doświadczenie: 1400.

Kaję odnajdziesz w siedzibie Zardoma, w pomieszczeniu z monitorami. Jeśli pokonałeś już Kallaxa, to podejdź do swojej towarzyszki i porozmawiaj z nią. W przeciwnym wypadku będziesz musiał najpierw stoczyć z nim pojedynek (misja: Lodowy Pałac: Kim jestem?) . Gdy podejdziesz do Kai i z nią porozmawiasz, misja zakończy się.

112
Kaję znajdziesz w siedzibie Zardoma.

Misja: Lodowy Pałac: Sprawdzian separatystów

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: zdobyć (lub nie) pomoc ze strony separatystów (Sestaka).
 • Doświadczenie: 3500 (jeśli otrzymasz wsparcie separatystów) lub 1400 (gdy nie otrzymasz wsparcia separatystów).

Thorald poprosi cię, abyś wybadał nastroje separatystów, pod dowództwem Sestaka, względem Hybrydy. Misja ta polega jedynie na rozmowie z przywódcą Albów, którego znajdziesz w konwerterze w południowej Abessie. Jednak konwersacja i twoje zachowanie przyniosą konsekwencje w dalszym etapie gry, dlatego, że będziesz musiał podjąć decyzje, od której nie będzie odwrotu.

Sestak zapyta cię o twój stosunek do Hybrydy. On sam nie ukrywa, że główny wróg powinien zginąć. Jeśli twoja odpowiedź będzie zgodna z opinią Sestaka, separatyści dołączą do ciebie w bitwie w Xakorze. Jeśli jednak nie, to nie dosyć, że ci nie pomogą w dalszej części gry, to zaatakują cię. Ewentualna potyczka z Albami będzie trudna, gdyż przyjdzie ci walczyć w małym pomieszczeniu (lepiej jest szybko uciec na zewnątrz, i stamtąd podjąć dalszą walkę).

113

Twoja odpowiedź jest uzależniona od poziomu oziębłości (stanu emocjonalnego). Jeśli współczynnik oziębłości jest na wysokim poziomie, nie będziesz mógł użyć kwestii dialogowej, w której stwierdzisz, że: „Trzeba położyć kres rządom Hybrydy…”, co automatycznie przekreśla twoje szanse na zdobycie pomocy ze strony separatystów.

Tylko jedna decyzja umożliwia zgodę Sestaka w kwestii wparcia twoich interesów w walce z Hybrydą.

Misja: Lodowy Pałac

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: wykonać wszystkie zadania składające się na misję: Lodowy Pałac.
 • Doświadczenie: 7000.

Udaj się do Harleya, aby zdać mu relacje ze swoich działań. Tym samym ukończysz cały wątek misji: Lodowy Pałac, na który składają się zadania:

Misja: Ostatni lot

 • Zlecający: Thorald.
 • Cel: zniszczyć barierę ochronną wejścia do Lodowego Pałacu.
 • Doświadczenie: 7000.

Jeśli ukończyłeś cały wątek zadań: Lodowy Pałac, porozmawiaj ponownie z Harleyem. Obejrzysz film przerywnikowy, w którym twój towarzysz Ray poświęci się dla dobra sprawy. Od tej pory nie będziesz mógł z nim podróżować po Magalanie. W dzienniku pojawią się nowe misje: Gniazdo bestii i Bitwa o Xakor.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami