Assassin's Creed Origins - Złoty Grobowiec, pradawny mechanizm: Oun-mAa Niye Ressoot

AC Origins: pradawna tabliczka oraz pradawny mechanizm i skarby w drugim grobowcu w Odosobnionej Pustyni (Isolated Desert).

Pozostajemy w lokacji Odosobniona Pustynia, gdzie wcześniej opisywaliśmy eksplorację pierwszego grobowca. Chociaż wymagał nurkowania i odnalezienia wszystkich skarbów na wstrzymanym oddechu, kolejny z grobowców ruszy nieco twoje szare komórki.

Będzie on polegał na przestawianiu luster, dlatego miejsce to musisz odwiedzić za dnia. Wejście do grobowca znajdziesz na północny wschód od środka lokacji - spójrz na poniższą mapę, aby ułatwić sobie zadanie. Rozbij znajdującą się na wejściu skałę, aby wkroczyć do środka.

097
Drugi grobowiec w Odosobnionej Pustyni.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Już na samym początku powinieneś zauważyć snop światła. Rusz przed siebie, przez drzwi okryte pajęczyną, gdzie wpada promień światła. Podążaj za promieniem, aż dotrzesz do komnaty z przesuwnym regałem (1). Zawieszone na nim jest lustro. Przesuń konstrukcję tak, aby promień słońca odbił się od lustra.

098
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Gdy ruszysz wzdłuż promienia światła i przejdziesz przez lustro, na które padł nowy snop, skręć ostro w prawo do niewielkiego pomieszczenia obok stolika (2). Za pajęczynami znajdziesz szkło pustynne. Teraz wróć do głównego korytarza i podążaj za snopem światła, ale nieco dalej od razu skręć w lewo.

Podążając wzdłuż regałów z wieloma naczyniami, przejdziesz przez drzwi pokryte pajęczyną. Za nimi skręć w lewo, a na stoliku znajdziesz kolejne szkło pustynne. Teraz wróć do ostatniego miejsca, gdzie padał promień słońca. Zbliż się z zapaloną pochodnią do wskazanego lustra (3), aby pajęczyna spłonęła i snop światła znalazł dalszą drogę.

099
Czasami droga do celu nie jest nadto oczywista.

Zmierzaj dalej, kierując się wzdłuż światła. Jeśli przy którymś z luster stoją przeszkadzające naczynia, po prostu je rozbij. Przeskocz nad kamieniami, aż dotrzesz do komnaty, gdzie promień pada na ścianę. Znajduje się tam kolejny regał z zawieszonym lustrem. Przesuń konstrukcję, aby światło odnalazło dalszą drogę.

Doprowadzi cię to do pomieszczenia, gdzie światło pada w dół. Zbliż się z pochodnią, aby podpalić słomę na podłodze, odblokowując tym samym dodatkowe przejście (4). W ten sposób dotrzesz do komnaty z kilkoma skarbami, bronią i pradawną tabliczką. To jednak nie wszystko - przed nami możliwość uruchomienia pradawnego mechanizmu.

Pradawny mechanizm: Oun-mAa Niye Ressoot

Gdy skierujesz się w lewo od pradawnej tabliczki, zauważysz przejście pokryte pajęczyną. Przejdź przez nie i kieruj się jedyną możliwą ścieżką - zignoruj regał do przesunięcia po prawej stronie. Dotrzesz do wielkiego pomieszczenia z ogromnymi, szaro-niebieskimi kolumnami.

100
Szkło pustynne okaże się bardzo cenne, postaraj się nie przeoczyć żadnego z kawałków.

Zeskocz z lewej strony na ziemię, po czym rozpocznij podnoszenie sześciu kawałków pustynnego szkła rozrzuconych po zewnętrznej stronie kolumn. Wskazaliśmy je strzałkami na powyższym obrazku.

Po zebraniu wszystkich kawałków pustynnego szkła, podejdź do tytułowego pradawnego mechanizmu (5), a następnie wykonaj interakcję. Pamiętaj, że koszt uruchomienia retrospekcji to pięć kawałków pustynnego szkła.

Gdy obejrzysz całą animację (lub wcześniej), możesz skorzystać z okrągłego wyjścia z grobowca po lewej stronie w podłodze. Po jego aktywacji zostaniesz automatycznie przeniesiony na zewnątrz.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami