Assassin's Creed Origins - grobowiec Nomadów, Odosobniona Pustynia

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w pierwszym grobowcu w Odosobnionej Pustyni (Isolated Desert).

W środkowej części wirtualnego Egiptu przedstawionego w grze znajduje się lokacja o nazwie Odosobniona Pustynia (na mapie region widoczny jest jako Isolated Desert). Znajdziesz ją na południe od Depresji Kattara oraz na wschód od Siwy, którą zwiedzisz niedługo po rozpoczęciu głównego wątku fabularnego.

Odosobniona Pustynia, chociaż głównie składa się z pustych terenów i niewielkich gór, posiada kilka punktów wartych zainteresowania, w tym aż cztery punkty widokowe, które po synchronizacji posłużą do szybkiej podróży. Nas interesuje jednak pierwszy z grobowców, który odnajdziesz w dolinie w północno-zachodnich krańcach lokacji.

094
Pierwszy grobowiec w Odosobnionej Pustyni.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po wejściu głównymi drzwiami, prosto przed tobą zauważysz pierwsze szkło pustynne. Znajduje się ono wśród zapalonych świec i dywanów rozłożonych na ziemi. Podnieś przedmiot, po czym skręć ostro w prawo, gdzie odnajdziesz przejście do dalszej komnaty.

Podążaj schodami w górę, a gdy wejdziesz na wyższy poziom, przejdź przez szczelinę w skale przed tobą. Jeśli trwa noc, możesz zapalić pochodnię dla rozświetlenia najbliższej okolicy. Zmierzaj dalej, aż dotrzesz do otwartej od góry jaskini z wodą. Użyj impulsu Animusa, aby oznaczyć przedmioty warte uwagi. Zanurkuj bardziej z lewej strony (1), aby rozpocząć eksplorację.

095
Wszystkie znajdźki znajdują się tym razem pod wodą.

Zaraz po zanurkowaniu we wskazanym miejscu zauważysz pierwsze pustynne szkło. Podnieś je, po czym - trzymając się lewej strony - wpłyń do niewielkiego pomieszczenia (2), gdzie z lewej strony znajdziesz drugi skarb tego typu.

Gdy wypłyniesz z niewielkiej komnaty, wciąż trzymaj się lewej strony. Nieco dalej znajdziesz bowiem kolejne szkło pustynne (3), które tym razem znajduje się w kępce wodorostów oraz przy niewielkim naczyniu.

096
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Wciąż trzymając się lewej strony, nieco dalej zauważysz niewielką skrzynkę, w której odnajdziesz dobrej jakości losową broń lub tarczę. Teraz cofnij się nieco i spójrz za siebie - powinieneś zauważyć charakterystyczne iskierki (4), które znajdują się w kolejnym miejscu. Dostępu do pomieszczenia bronią stare deski. Rozbij je, a zauważysz pradawną tabliczkę.

Po wykonaniu na niej interakcji, wypłyń do głównej części lokacji, a następnie skręć ostro w prawo, gdzie odnajdziesz dłuższy tunel wypełniony wodą. Po drodze znajdziesz także skrzynkę, w której znajduje się broń lub tarcza. Gdy podniesiesz przedmiot, wypłyń na wierzch, gdzie znajdziesz alternatywne wyjście z jaskini.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami