Platformówka Owlboy trafi w lutym na konsole

PS4, Xbox One, Switch.

Studio D-Pad ogłosiło, że ceniona platformówka Owlboy ukaże się w przyszłym roku także na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Premiera 13 lutego.

Data dotyczy wersji cyfrowych. W planach na dalszą przyszłość są jeszcze wydania pudełkowe, lecz nie jest obecnie jasne, czy te pojawią się także w Polsce. To samo potwierdza poniższy trailer.

1
Otus w domu

Owlboy ukazało się na PC niemal dokładnie rok temu, 1 listopada. Twórcy z Norwegii opisują gatunek jako „latającą przygodę platformową”, z „unikatowym połączeniem szybowania i platformowania”.

Kluczowa jest imponująca oprawa graficzna, określana jako „high-bit”, co jest nawiązaniem do popularnego ostatnio sięgania do czasów 8- i 16-bitów. To sprawia, że produkcja wcale się nie starzeje i nadal wygląda imponująco.

Wcielamy się w Otusa, który - jako niemowa - ma problemy ze sprostaniem oczekiwań innych przedstawicieli swojej ptakopodobnej rasy. Sytuację komplikuje dodatkowo pojawienie się podniebnych piratów, plądrujących okolicę.

Otus nie jest jednak sam. Przez niemal całą grę towarzyszy mu pomocnik Geddy, a później i kolejne postaci. Są one o tyle istotne, że nasza sowa nie potrafi samodzielnie obsługiwać żadnej broni.

„Pełna uroku gra, z piękną oprawą audiowizualną, ciekawą historią i świetnymi bohaterami - a do tego całkiem długą, bo jej ukończenie zajmuje przeszło 10 godzin. Bez wątpienia produkcja studia D-pad zapada w pamięć i staje w szeregu z najlepszymi grami niezależnymi ostatnich lat” - głosi nasza recenzja Owlboy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami