Sztab (Headquarters) to zupełna nowość w serii Call of Duty. To specjalna strefa, do której możemy przejść z menu trybu multiplayer. To obszar, w którym spotykamy innych graczy oraz rozmawiamy z postaciami NPC - coś na wzór Wieży znanej z Destiny.

Choć w Call of Duty: WW2 nie ma engramów do rozszyfrowania, to są jednak loot boxy. Skrzynki z kosmetycznymi przedmiotami otrzymujemy między innymi za rywalizację w trybie multiplayer. Takie skrzynie możemy otwierać w menu gry, ale jeżeli otworzymy je w Sztabie... to spadną z nieba na plażę.

Po pierwszej wizycie w Sztabie musisz wykonać trzy cele - otworzyć skrzynię (jeżeli otworzyłeś ją wcześniej w menu, cel będzie zaliczony), podejść do poczty i odebrać żołd, a także udać się do majora Howarda. Można też skorzystać ze strzelnicy po prawej stronie od punktu startowego.

Poniżej opisujemy najważniejsze elementy Sztabu.

Rozkazy i kontrakty

Czym byłoby Call of Duty bez różnego rodzaju wyzwań - właśnie tym są kontrakty oraz rozkazy. Najlepsze sposoby na pozyskiwanie nowych skrzynek, a także waluty do odblokowywania różnych elementów w grze.

Kontrakty to konkretne cele do wypełnienia w meczach multiplayer, ale czas na ich wykonanie jest krótki - to zazwyczaj 10, 20 lub 40 minut. Nagrodą zawsze są skrzynie z przedmiotami kosmetycznymi.

Rozkazy pobierzemy od majora lub bezpośrednio z poziomu menu. To także cele do spełnienia w trybie multiplayer, ale na ich wykonanie mamy już nieograniczoną ilość czasu. Nagrody w przypadku rozkazów to nie tylko skrzynie - czasem może to być waluta.

s2_mp64_ship_2017_11_03_16_27_41_03
Kontrakty sprawdzimy między innymi u pani kwatermistrz - na lewo od poczty

Pojedynki 1 na 1

Gdy miniemy bunkier z majorem Howardem, trafimy na plażę. Tutaj po prawej stronie możesz podejść do tablicy i zapisać się na pojedynek z innym graczem.

Jest to normalna walka, tyle że nie drużynowa. Rywalizacja trwa do 3 zwycięstw , albo 4 rundy (w przypadku remisu). Walka rozgrywa się na małej arenie wypełnionej przeszkodami.

To dobry sposób na poćwiczenie w akcji korzystania z niektórych broni na mapach, gdzie walczymy na bliskim dystansie. Na początku pojedynku wybieramy też, jakiego zestawu ekwipunku użyjemy - taki sam otrzyma każdy zawodnik.

Z pojedynkami wiążą się niektóre rozkazy i kontrakty. Zawsze warto takie zlecenia wybierać, skoro arena pojedynków jest na wyciągnięcie ręki.

Testowanie nagród za serie

Jedną z najlepszych rzeczy w Sztabie jest możliwość przetestowania każdej nagrody za serie punktów. Możemy tutaj też przyjrzeć się dokładnym opisom każdej z nich.

To świetne rozwiązanie, które pozwoli sprawdzić w akcji nagrody za serie, zanim wykupimy je do wykorzystania w rozgrywce multiplayer. By sprawdzić te specjalne ataki i narzędzia, po prostu podejdź do wieży na skraju plaży (na lewo od pojedynków).

Na plaży jest także strzelnica - na samym początku lokacji, na prawo od poczty polowej. Niestety możemy tam przetestować tylko broń, którą już odblokowaliśmy, ale nawet to warto sprawdzić.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Call of Duty: WW2 - Recenzja

Dobra kampania i udany multiplayer.

Call of Duty: WW2 - wszystkie Pamiątki (mementos)

Zobacz, gdzie znaleźć pamiątki - zaczynamy od misji D-Day.

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama