Assassin's Creed Origins - grobowiec Cynika, Nom Uab

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w grobowcu w Nom Uab (Uab Nome).

Nom Uab to wielka kraina leżąca niemal na samym południu mapy, bardziej od strony wschodniej. Za nią rozpościerają się już niemal tylko martwe pustynie. Miejsce to posiada również tylko jeden punkt widokowy, toteż dostanie się do grobowca może zająć dłuższą chwilę.

Wejście do grobowca odnajdziesz w zachodniej części tego regionu, niezbyt daleko od jeziora na północy, gdzie znajduje się Krokodilopolis. Musisz mieć na uwadze, że o ile wejście do grobowca zauważyć jest bardzo łatwo, to grasować tam będą niebezpieczne sępy na około 30 poziomie doświadczenia.

090
Pierwszy i jedyny grobowiec w Nom Uab.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Przez wspomniane sępy można jednak po prostu przebiec bez większego ryzyka, gdyż nie będą podążać za tobą do jaskini. Gorzej będzie w środku, gdzie znajdują się dzikie zwierzęta na bardzo wysokich poziomach doświadczenia.

Eksploracja grobowca jest jednak możliwa nawet na niższych poziomach - wystarczy, że po wbiegnięciu do środka od razu wespniesz się na górę kamiennej kolumny po środku (1).

091
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Koty nie dotrą tak wysoko, dlatego wypuść impuls Animusa, aby namierzyć najbliższe cenne przedmioty (2). Zbiegaj do każdego z nich, szybko podnoś, a gdy koty cię zauważą, błyskawicznie wracaj na podwyższenie.

W jednej ze ślepych uliczek (3) jaskini znajdziesz także kryształ w niewielkiej skrzynce. Staraj się jednak nie zapalać tam pochodni, aby dzikie koty nie odkryły twojego położenia.

092
Gorzej widać, gdy jest ciemno, ale przynajmniej jest bezpiecznie.

Gdy wyjdziesz ze wspomnianego zaułku, trzymaj się prawej strony. Tam, gdzie padają promienie słońca (4), znajduje się kolejny zaułek (tym razem nie ślepy), a przy charakterystycznej szczelinie drogocenny kryształ.

093
Wcześniej uporaj się z lwem. Tym razem nie znajdziesz tu bezpiecznego miejsca, jak na samym początku grobowca.

Zmierzaj dalej, do komnaty ze specyficznie podświetlonym drzewem. Uważaj jednak, gdyż grasuje tam lew. Ma 16 poziom doświadczenia, więc może być nieco wymagającym przeciwnikiem. Gdy już się z nim uporasz, rozpocznij eksplorację najbliższej okolicy.

Za wspomnianym drzewem odnajdziesz skrzynkę z bronią, a zmierzając dalej, w ciemniejszą stronę jaskini, dotrzesz do kolejnego pomieszczenia, w którym zauważysz pradawną tabliczkę (5). Gdy wykonasz na niej interakcję, udaj się do wyjścia przez wąską szczelinę (6).

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami