Assassin's Creed Origins - grobowiec Chefrena, Giza

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w trzecim grobowcu w Gizie.

To już trzeci z opisywanych grobowców w Gizie. Podobnie jak dwa poprzednie, tak i ten ukryty jest w piramidzie. Tym razem musimy skierować swe kroki do środkowej budowli, również od strony północnej.

Wejście i w tym przypadku nie będzie problematyczne. Otwór prowadzący do grobowca jest bardzo dobrze widoczny z ziemi i nie położony zbyt wysoko. Pamiętaj, aby zaraz po wejściu do grobowca w piramidzie użyć pochodni, gdyż w środku panują… egipskie ciemności.

075
Trzeci grobowiec w Gizie.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po wejściu do środka zmierzamy cały czas przed siebie i zeskakujemy po kilku schodkach niżej. W końcu dotrzesz przez jedne z drzwi, za którymi można skręcić tylko i wyłącznie w prawo. Zbierz tam kilka skarbów, a następnie wróć do miejsca, skąd przyszedłeś.

Podążaj tym samym korytarzem, a zauważysz, że w miejscu, gdzie zeskoczyłeś poziom niżej, znajduje się korytarz prowadzący w drugą stronę, czyli w kierunku wejścia. Schodzimy zatem niżej, po drodze zabierając kryształ po prawej stronie we wnęce. Chwilę dalej możesz już tylko skręcić w lewo, gdzie dotrzesz do kolejnego pomieszczenia ze skarbami i tajnym przejściem (1).

076
Wykonaj interakcję na kamieniu (1), a następnie na regale (2) i przesuń go pod łódź.

Po wykonaniu interakcji na wskazanym miejscu, znajdziesz się w kolejnych korytarzach. Schodzimy niżej, aż docieramy do pomieszczenia z łodzią. Zbierz okoliczne przedmioty, a następnie udaj się w róg pomieszczenia z lewej strony. Znajduje się tam regał (2). Wykonaj na nim interakcję i przesuń tak, aby znalazł się pod dziobem łodzi.

W ten sposób możesz wejść po wspomnianej łodzi na wyższy poziom. Gdybyś nie wykonał manewru z regałem, nie mógłbyś tego dokonać - łódź pod wpływem twojej wagi opuściłaby się bowiem do samej ziemi. Gdy już wskoczysz na wyższy poziom, obróć się i przeskocz po belkach na drugą stronę, gdzie znajduje się figura (3), a przy niej kryształ.

077
Przy figurze (3) podnieś kryształ, a po zapoznaniu się z pradawną tabliczką skieruj się do wyjścia (4).

Wróć tą samą drogą na drugą stronę i zmierzaj przed siebie, aż w końcu dotrzesz do komnaty z pradawną tabliczką. Użyj pulsu Animusa, aby podświetlić wszystkie przedmioty do zebrania. Gdy dodasz je do kolekcji, wykonaj interakcję na tabliczce.

Gdy sprawdzisz już wszystkie zakamarki głównego pomieszczenia grobowca, kieruj się ku wyjściu (4). Obierz kierunek przy czerwonej skrzyni - przejdziesz przez pajęczyny i korytarzem będziesz zmierzał przed siebie, a potem w dół. Po drodze możesz sprawdzić zawartość napotykanych waz. Odrobinę dalej znajdziesz wyjście - pozostaje nieco wspinaczki i kamiennego labiryntu od strony wschodniej piramidy.

Reklama

Powiązane materiały

Games with Gold: luty 2020 - pełna oferta

Call of Cthulhu, oryginalne Star Wars Battlefront i inne.

EA pracuje nad rebootem Knights of the Old Republic?

Projekt ma połączyć motywy z dwóch odsłon serii.

Gameplay z Vigil - duchowego spadkobiercy Resident Evil

Z kamerą i sterowaniem rodem z oryginalnych gier Capcomu.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami