Elex - kradzież: kieszonkowa i zwykła

Wszystko na temat kradzieży przedmiotów oraz kradzieży kieszonkowej.

Otwieranie zamków oraz hakowanie to nie jedyne talenty złodziejskie dostępne w grze. Kradzież - bo o niej mowa - umożliwia szybkie wzbogacenie się, a także przywłaszczenie mienia. Ze względu na rodzaj, można ją podzielić na standardową oraz kieszonkową.

Większość przedmiotów, które można spotkać w grze, można po prostu zabrać, bez żadnych konsekwencji. Część rzeczy są własnością postaci niezależnych, więc nie można ich traktować jako własne. Przedmioty te oznaczone jako „zabronione”. Jeśli je zabierzemy na oczach innych, to NPC będą do nas wrogo nastawieni, i w konsekwencji tego - zaatakują nas.

Dlatego jeśli chcemy ukraść coś, co nie należy do nas, starajmy się robić to, gdy inni nie patrzą w naszą stronę. W tym celu warto używać trybu skradania, a przede wszystkim zajmować się złodziejstwem w nocy, gdy większość postaci śpi. Przedmioty oznaczone jako „zabronione” najczęściej występują w miastach, w budynkach mieszkalnych.

101
Przykład przedmiotu, który opisany jest jako „zabrioniony”.

Kradzież kieszonkowa pozwala wykraść przedmioty, które mają przy sobie postacie niezależne. Aby móc podjąć próbę tej czynności, należy poznać, przynajmniej na pierwszym poziomie, umiejętność: Kieszeniowiec. Bez tego nie będzie możliwości rozpoczęcia kradzieży kieszonkowej.

Po zainwestowaniu punktów nauki w zdolność: Kieszeniowiec i chcąc przeszukać kieszenie jakieś postaci niezależnej, należy wejść w tryb skradania i podejść od tyłu do „ofiary”. Jeśli pojawi się opcja: „Kieszonkowiec - Obojętny”, to wchodząc w interakcję, mamy możliwość przejrzenia zawartości kieszeni postaci okradanej.

099
Jeśli chcemy kogoś okraść z przedmiotów, które ma przy sobie, to należy przede wszystkim znać umiejętność: Kieszeniowiec na przynajmniej pierwszym poziomie. Następnie trzeba wejść w tryb skradania i zajść niezauważenie postać, którą chcemy okraść.

Limit czasu na kradzież jest ograniczony. Gdy go przekroczymy, zostaniemy automatycznie przyłapani na gorącym uczynku, co wywoła wrogość u osoby okradanej.

Zwinięcie bardziej wartościowych przedmiotów wymaga wyższej umiejętności: Kieszeniowca. Dlatego jeśli mamy pierwszy poziom tej zdolności, nie łaśmy się wyciąganie lepszych rzeczy. Czym wyższy poziom talentu związanego z przeszukiwaniem kieszeni, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniemy przyłapani na tym niekoniecznie prawym czynie.

100
Gdy uda nam się zajrzeć w kieszenie, wyświetli się ekran, na którym widoczne będą przedmioty do zabrania (1) oraz upływający czas (2) do końca próby kradzieży kieszonkowej.

Zobacz też:

Uzupełnieniem kradzieży kieszonkowej jest talent: Kradnie się tylko dwa razy, który sprawia, że możemy wykraść więcej przedmiotów podczas przeszukiwania kieszeni postaci niezależnych.

Przed kradzieżą przedmiotów „zabronionych” lub kradzieżą kieszonkową, lepiej jest wykonać zapis stanu gry. W razie niepowodzenia, będziemy mogli spróbować ponownie wykraść rzeczy, które nas interesują.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami