Assassin's Creed Origins - grobowiec Mykerinosa, Giza

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w pierwszym grobowcu w Gizie.

Giza jest dość bezpiecznym miejscem dla początkującego podróżnika. Przemierzać ją należy jednak na wierzchowcu, głównie ze względu na niezbyt dużą bliskość najbliższego punktu szybkiej podróży.

Grobowiec Mykerinosa odnajdziesz w najmniejszej z trzech piramid w Gizie, wysuniętej najbardziej na południowy zachód. Wejście do grobowca znajduje się od strony północnej - po prostu musisz wspiąć się kilka metrów wyżej po ścianie piramidy.

068
Pierwszy grobowiec w Gizie.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Na pewno bardzo szybko zauważysz, że otwory w piramidzie są dwa. O ile do tego wyższego również da się podejść, ześlizgując się ze szczytu piramidy, tak stanowi on tylko wyjście z grobowca. Korzystamy więc z wejścia dostępnego z poziomu ziemi. Zaraz po wejściu do środka zapalamy pochodnię, bez której nie zobaczymy nic szczególnego.

Zmierzamy cały czas przed siebie, a na samym końcu skręcamy w prawo. Zauważysz tam dwa przejścia (1). Schodzimy tym dolnym, aż docieramy do pomieszczenia z kilkoma skarbami. Zabieramy wszystkie, a następnie wracamy i po chwili skręcamy w lewo, gdzie znajduje się kolejne pomieszczenie i kilka skarbów. Uważaj - po rozbiciu wielkiego naczynia zaatakuje cię kobra.

069
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Teraz wracamy do pomieszczenia, w którym znajdowały się regały, wiele naczyń i innych przedmiotów w kącie. Nad wejściem, którym tu przybyłeś, zauważysz drugi otwór (2). Wespnij się na niego, po czym kontynuuj ścieżką w górę.

Na końcu możesz podnieść przedmiot leżący na ziemi, ale okaże się, że ścieżka była ślepą uliczką. Przynajmniej pozornie. Spójrz nieco w górę, aby zauważyć osłonięty otwór (3). Jeśli chcesz odblokować przejście, strzel do osłony kilka razy z łuku lub nawet rzuć w zasłonięte miejsce pochodnią.

070
Po zniszczeniu osłony (3) znajdziesz się za chwilę przy tabliczce (4).

Wespnij się na górę, aby znaleźć się w głównym pomieszczeniu grobowca, gdzie znajdziesz pradawną tabliczkę (4) i wiele drogocennych skarbów i przydatnych przedmiotów. Pamiętaj, że aby grobowiec został zaliczony, musisz wykonać interakcję na tabliczce.

Poświęć chwilę na eksplorację najbliższych pomieszczeń, a gdy zdecydujesz, że chcesz się już wydostać, wykonaj interakcję na ścianie za tabliczką. W miejscu, gdzie przechadzają się karaluchy, istnieje mechanizm. Jeśli go aktywujesz, wydostaniesz się górnym otworem w piramidzie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami