Assassin's Creed Origins - grobowiec Chufu, Giza

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w drugim grobowcu w Gizie.

Pozostajemy w Gizie, gdzie do odnalezienia mamy kilka pradawnych tabliczek. Większość z grobowców w tej lokacji związanych jest z piramidami. Tych tajemniczych budowli w Gizie jest trzy, z czego u szczytu jednej znajduje się także punkt widokowy, gdzie można dokonać synchronizacji, odblokowując tym samym punkt szybkiej podróży.

Jest to piramida wysunięta najbardziej na północny wschód spośród wszystkich i to właśnie tam zmierzamy, aby odkryć kolejne tajemnice, zyskać drogocenne przedmioty oraz odblokować kolejną pradawną tabliczkę, zyskując tym samym punkt zdoności.

071
Drugi grobowiec w Gizie.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wejście do grobowca w żadnym wypadku nie jest skomplikowane. Po prostu zajdź piramidę od strony północnej i wejdź przez otwór usytuowany nisko, ale już na ścianie wielkiej budowli (uważaj, żeby nie pomylić go z drugim, zamurowanym wejściem, które znajduje się wyżej i jest o wiele lepiej oznakowane - to właściwe wejście znajduje się niżej). Od razu po wejściu zapal pochodnię i idź przed siebie. Na lekkim rozwidleniu, gdy po prawej zauważysz wąską szczelinę, skręć w lewo.

Trzymając się tej ścieżki dotrzesz w pewnym momencie do skrzyżowania, na którym skręć w prawo i zmierzaj pod drogą prowadzącą pod górę. W pewnym momencie zauważysz ścieżkę prowadzącą w dół (1). Nie idź tam, ale trzymaj się którejś ze ścian i podążaj płaską powierzchnią ku górnemu poziomowi.

072
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Na samym końcu znajdziesz wąskie przejście. Kucnij i zmierzaj dalej przed siebie, aż wejdziesz do komnaty z niebieską poświatą. Zbierz tam wszystkie możliwe przedmioty, pomagając sobie wysłaniem pulsu Animusa, a następnie wykonaj interakcję na kamieniu w rogu pomieszczenia (2), gdzie jest sporo karaluchów.

Odblokujesz w ten sposób przejście do charakterystycznego pomieszczenia, w którym znajduje się naprawdę dużo przedmiotów. Gdy już zbierzesz wszystkie i będziesz gotowy na dalszą eksplorację, zniszcz dwa panele oznaczone na poniższym obrazku. Gdy tego dokonasz, będziesz mógł wspiąć się na podwyższenie (3) i kontynuować eksplorację.

073
Zniszcz dwa panele w dowolny sposób, aby zyskać dostęp do wyższego miejsca (3).

Gdy już dotrzesz do kolejnych pomieszczeń, zauważysz pradawną tabliczkę i wiele cennych przedmiotów oraz złota. Poświęć nieco czasu na zebranie wszystkiego, co możliwe, a na końcu wykonaj interakcję na wspomnianej tabliczce.

Jeśli chcesz wydostać się z grobowce, po prostu przejdź przez niewielki otwór w rogu pomieszczenia za tabliczką. Zmierzaj przed siebie, a następnie ponownie przejdź przez mały otwór, gdzie zbierzesz nieco złota i cennych przedmiotów.

074
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Wróć wspomnianym otworem, przejdź drzwiami do miejsca, gdzie przed chwilą się wślizgnąłeś i wespnij się po drewnianej konstrukcji (4) na górę. W ten sposób dotrzesz do kolejnego przejścia (5), które prowadzi długim korytarzem do wyjścia.

Na końcu ścieżki przeskocz przez niewielki otwór w drewnianej konstrukcji z prawej i kontynuuj wędrówkę. Prześlizgniesz się przez niewielki otwór przy ziemi, następnie przez pajęczyny, ześlizgniesz się na dół i wąskim przejściem w skale wydostaniesz się na zewnątrz.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami