EA blokuje dystrybucję fanowskiego trybu sieciowego Battlefield Heroes

Oraz starszych odsłon cyklu.

Revive Network to grupa fanów odpowiedzialna za wskrzeszenie trybów sieciowych do trzech starszych odsłon cyklu Battlefield - 2, 2142 i Heroes. Electronic Arts zażądało jednak wstrzymania dystrybucji multiplayera we wszystkich grach.

Oficjalne serwery poszczególnych produkcji wyłączono w 2014 roku wraz z końcem usługi GameSpy. Zespół miłośników serii postanowił jednak przywrócić wariant zmagań internetowych, wydając samodzielne i darmowe wersje wspomnianych tytułów.

01
Wojna w mniej poważnym wydaniu

Electronic Arts - właściciel praw do stworzonej przez studio DICE marki - dotychczas nie blokowało projektów. To się jednak zmieniło - wydawca zażądał od Revive Network wstrzymania dystrybucji plików z trybami sieciowymi Battlefield 2, 2142 i Heroes.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że chodzi o zaprzestanie rozpowszechniania klientów gier oraz korzystania z należących do firmy znaków towarowych, log i grafik. Fani usłuchali próśb.

Warto jednak zaznaczyć, że w wystosowanym komunikacie EA nie wspomina o wyłączeniu serwerów. Teoretycznie więc mogą nadal działać, tylko dostęp do produkcji może być utrudniony (dzięki, DSO Gaming).

We wpisie opublikowanym na profilu wskrzeszonego Battlefield Heroes w serwisie Facebook członkowie grupy fanów sugerują, że tryby sieciowe będą wciąż funkcjonować. Szczegółów jednak nie podano.

Natomiast sama treść listu od Electronic Arts nie jest - co może zaskakiwać - zbyt surowa czy ostra. Przesłaną do Revive Network wiadomość napisano w nieco humorystycznym tonie.

Battlefield 2 zadebiutowało w 2005 roku. Gra skupia się na fikcyjnym konflikcie zbrojnym toczonym na przełomie XX i XXI wieku. Do dyspozycji graczy oddano trzy frakcje - USA, Chiny i koalicję państw bliskowschodnich. Każda dysponuje unikalnym wyposażeniem.

Battlefield 2142, które ukazało się w 2006 roku, przenosi uczestników zabawy na pola bitew osadzone w przyszłości. W trakcie zmagań korzysta się przede wszystkim z futurystycznego ekwipunku.

Battlefield Heroes to zaś darmowa odsłona cyklu wydana 2009 roku. Twórcy postawili na humorystyczną stylistykę i kreskówkowa oprawa graficzna. Produkcja przypomina nieco popularne Team Fortress 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami