EA blokuje dystrybucję fanowskiego trybu sieciowego Battlefield Heroes

Oraz starszych odsłon cyklu.

Revive Network to grupa fanów odpowiedzialna za wskrzeszenie trybów sieciowych do trzech starszych odsłon cyklu Battlefield - 2, 2142 i Heroes. Electronic Arts zażądało jednak wstrzymania dystrybucji multiplayera we wszystkich grach.

Oficjalne serwery poszczególnych produkcji wyłączono w 2014 roku wraz z końcem usługi GameSpy. Zespół miłośników serii postanowił jednak przywrócić wariant zmagań internetowych, wydając samodzielne i darmowe wersje wspomnianych tytułów.

01
Wojna w mniej poważnym wydaniu

Electronic Arts - właściciel praw do stworzonej przez studio DICE marki - dotychczas nie blokowało projektów. To się jednak zmieniło - wydawca zażądał od Revive Network wstrzymania dystrybucji plików z trybami sieciowymi Battlefield 2, 2142 i Heroes.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że chodzi o zaprzestanie rozpowszechniania klientów gier oraz korzystania z należących do firmy znaków towarowych, log i grafik. Fani usłuchali próśb.

Warto jednak zaznaczyć, że w wystosowanym komunikacie EA nie wspomina o wyłączeniu serwerów. Teoretycznie więc mogą nadal działać, tylko dostęp do produkcji może być utrudniony (dzięki, DSO Gaming).

We wpisie opublikowanym na profilu wskrzeszonego Battlefield Heroes w serwisie Facebook członkowie grupy fanów sugerują, że tryby sieciowe będą wciąż funkcjonować. Szczegółów jednak nie podano.

Natomiast sama treść listu od Electronic Arts nie jest - co może zaskakiwać - zbyt surowa czy ostra. Przesłaną do Revive Network wiadomość napisano w nieco humorystycznym tonie.

Battlefield 2 zadebiutowało w 2005 roku. Gra skupia się na fikcyjnym konflikcie zbrojnym toczonym na przełomie XX i XXI wieku. Do dyspozycji graczy oddano trzy frakcje - USA, Chiny i koalicję państw bliskowschodnich. Każda dysponuje unikalnym wyposażeniem.

Battlefield 2142, które ukazało się w 2006 roku, przenosi uczestników zabawy na pola bitew osadzone w przyszłości. W trakcie zmagań korzysta się przede wszystkim z futurystycznego ekwipunku.

Battlefield Heroes to zaś darmowa odsłona cyklu wydana 2009 roku. Twórcy postawili na humorystyczną stylistykę i kreskówkowa oprawa graficzna. Produkcja przypomina nieco popularne Team Fortress 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami