Assassin's Creed Origins - Aleksandria: mapa

Papirusy, Ustawianie gwiazd, Skarby, Grobowce i ważne punkty w Aleksandrii.

Aleksandria to drugie co do wielkości miasto Egiptu, a także największa lokacja w grze Assassin's Creed Origins. Dotrzemy tam dość szybko w ramach wątku głównego gry, przechodząc przy okazji przez region Jeziora Mareotis, do którego również przygotowaliśmy mapę - Assassin's Creed Origins - Jezioro Mareotis: mapa.

Miasto jest warte zobaczenia także poza głównym wątkiem gry, gdyż jest przepięknie zaprojektowane i skrywa w sobie wiele interesujących tajemnic. Eksploracja Aleksandrii to czysta przyjemność, zwłaszcza dla wielbicieli architektury, sztuki i kultury.

Eksplorację rozpocznij klasycznie już od wykonania synchronizacji w punktach widokowych, aby odkryć na całej mapie ważne punkty. Takich miejsc jest tym razem trzy. Pamiętaj, że niektóre z ważnych punktów, zwłaszcza zwierzęta oraz małe obozy wojskowe, są ruchome. W przypadku tych drugich związane jest to bowiem z charakterem takiego punktu - są to przemieszczające się łodzie. W takiej sytuacji oznaczyliśmy miejsca, w których bywają najczęściej.

Aleksandria - papirusy, skarby, grobowce, punkty widokowe

Poniżej znajduje się mapa Aleksandrii. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

048
Mapa Aleksandrii w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W przypadku tej lokacji również nie uświadczymy zadania ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś ciekawy zadania tego typu, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Tym razem zadowoleni powinni być fani zagadek papirusu. W Aleksandrii znajduje się bowiem aż pięć aktywności tego typu. Dla łamigłówek przeznaczyliśmy oddzielną stronę w naszej publikacji - Assassin's Creed Origins - zagadki papirusu. Proponujemy zebrać wszystkie papirusy na samym początku, a dopiero później rozpocząć rozwiązywanie zagadek. Nie zawsze musisz bowiem rozwiązywać zagadkę od razu - gdy podniesiesz papirus, będzie on dostępny także później, z poziomu ekwipunku.

Polecamy także zbieranie skarbów. Czasami będą znajdować się na dnie jeziora, innym razem w którymś z pomieszczeń w placówce wojskowej, a jeszcze kiedy indziej w niepozornych skrzyniach ukrytych w jaskiniach. Spróbuj zdobyć wszystkie już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz najlepsze bronie lub inne przydatne przedmioty, a także drachmy czyli złoto/monety.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Aleksandria to sporych rozmiarów miasto, ale ze względu na zagęszczenie budynków i wielu mieszkańców proponujemy, aby eksplorować to miejsce głównie pieszo. Korzystaj także z punktów szybkiej podróży, które staną się dostępne po wykonaniu synchronizacji w punktach widokowych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami