Elex - misja główna: Wielka ofensywa Ulbrichta, Wojna z maszynami

Zadania: Dawne zobowiązania (Wielka ofensywa Ulbrichta, Wojna z maszynami).

Chcąc kontynuować wątki misji: Dawne zobowiązania, którą zlecił ci Thorgal, przyjdzie ci stanąć do walki wspólnie z Klerykami podczas ich ataku na konwerter w Ignadonie. Zadanie to jest wieloetapowe, składa się z kilku trudnych potyczek, ale trud włożony, zwróci ci się w postaci bardzo dużej ilości punktów doświadczenia.

W dalszej części misji będziesz musiał odłączyć pozostałe konwertery, które są chronione przez Albów. Te w Ignadonie i Tavarze nie powinny sprawić problemów, ale te położone w Xakorze, mogą stanowić wyzwanie ze względu na dużą ilość strażników broniących dostępu do nich.

Misja: Dawne zobowiązanie: Wielka ofensywa Ulbrichta

  • Zlecający: Thorgal.
  • Cel: poszukać przywódcy, który poprowadzi armię Kleryków.
  • Doświadczenie: 2000 (za znalezienie przywódcy) + 2800 (za zniszczenie pierwszego posterunku Albów) + 2800 (za niszczenie frontalnej pozycji Albów) + 2800 (za zniszczenie posterunku pod konwerterem) + 800 (za zabranie karty dostępu z ciała Jurka) +12000 (za ukończenie misji).

Udaj się do Ulbrichta, Kleryka, którego spotkasz w Katedrze w Hort. Porozmawiaj z nim na temat ataku na Albów. Szuka doświadczonego dowódcy, który poprowadzi armię Kleryków przeciwko Albom. Spośród czterech osób: Sestaka, Ragnara, Thoralda i Logana, tylko ten ostatni wskaże ci postać, która będzie mogła zając się to sprawą. Jest nią Zołza, którą spotkać można w Forcie, niedaleko Bunkra. Porozmawiaj z nią.

Aby możliwe było kontynuowanie wątku ze znalezieniem dowódcy, należy najpierw udowodnić swoją wartość Zołzie, pokonując bossa El Colosaro, podczas wykonywania misji towarzyszy: Rozgniewana dziewczyna. W innym przypadku, nie będzie chciała z tobą rozmawiać. Jeśli wspólnie z nią pokonałeś El Colasaro, zgodzi się, by poprowadzić armię Kleryków. Porozmawiaj z nią na ten temat, a następnie przenieś się do Hortu i donieś Ulbrichtowi, że znalazłeś przywódcę.

W dalszym etapie zadania zostaniesz przeniesiony na pole bitwy. Ulbricht zapyta cię o pomoc w podjęciu decyzji - gdzie ma poprowadzić swój oddziału. Dwie z trzech odpowiedzi są uzależnione od poziomu oziębłości, i będziesz mógł ich użyć, jeśli spełniasz warunki. Środkowa kwestia dialogowa („ Zołza i ja poradzimy sobie sami…”), zwiększy trudność rozgrywki - gdyż będziesz pozbawiony wsparcia.

Jeśli twoja oziębłość pozwala ci na wybranie pierwszej odpowiedzi („… Zostań tu i walcz z nami”), to poziom trudności walk będzie niższy, ze względu na pomoc ze strony armii Ulbrichta.

W pierwszym etapie walk należy zniszczyć pierwszy posterunek Albów, składający się z dwóch kolosów bojowych i robotów (1 na mapie misji: Wielka ofensywa Ulbrichta). Gdy ich pokonasz, porozmawiaj z Zołzą.

082
Mapa misji: Wielka ofensywa Ulbrichta.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Następnie podążaj za nią w kierunku kolejnego posterunku (2 na mapie misji: Wielka ofensywa Ulbrichta), którego będą chronić trzy kolosy bojowe i roboty. Kiedy się z nim uporasz, przyjdzie ci stoczyć ostatnią walkę (3 na mapie misji: Wielka ofensywa Ulbrichta), przed konwerterem, w której będą uczestniczyć Reinhold i Ulbricht.

Docierając na miejsce, dojrzysz trwającą walkę. Zniszcz cztery kolosy bojowe i pozostałych przeciwników. Zabierz z ciała Jurka kartę dostępową, niezbędną do wejścia do konwertera Ignadonie. Rozmawiając z Zołzą, zakończysz kolejny etap i całą misję. Możesz udać się teraz do pobliskiego konwertera, aby ramach zadania: Wojna z maszynami, odłączyć go.

Misja: Dawne zobowiązania: Wojna z maszynami

  • Zlecający: Thorald.
  • Cel: odłączyć pozostałe konwertery.
  • Doświadczenie: po 2000 (za odłączony konwerter w Tavarze i Ignadonie), po 3500 (za odłączony konwerter we wschodnim i zachodnim Xakorze) + 4000 (za ukończenie misji.

Porozmawiaj z Thoraldem na temat konwerterów. Dowiesz się, które z nich nie zostały jeszcze odłączone. Jeśli grałeś do tej pory z przewodnikiem, to prawdopodobnie musisz zając się czterema się konwerterami w: Ignadonie, Tavarze i dwóch w Xakorze, gdyż pozostałe już wyłączyłeś.

Odłączenie konwerterów wygląda podobnie jak dotychczas. Należy użyć wind oraz pokonać przeciwników po drodze, aby dotrzeć do pomieszczenia oświetlonego na czerwono. Tam, używając głównego przełącznika, odłączysz konwerter od zasilania.

083
Lokalizacja konwerterów.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

1. Konwerter w Ignadonie - jeśli ukończyłeś misję: Wielka ofensywa Ulbrichta, drogę do tego konwertera masz oczyszczoną. Chcąc dostać się do środka, musisz zabrać z ciała Jurka kartę dostępową. Z nim walczyłeś podczas ostatniej bitwy pod konwerterem. W budynku stoczysz pojedynki z albskimi żołnierzami i robotami.

2. Konwerter w Tavarze - ma niższy poziom zabezpieczeń niż ten w Ignadonie. Po drodze na górę spotkasz kilka dronów i albskich żołnierzy. W pomieszczeniu z przełącznikiem czeka na ciebie walka z Dowódcą i robotem.

3. . Konwerter we wschodnim Xakorze wejście do budynku znajduje się od zachodniej strony (od strony teleportera). O ile wewnątrz konwerter jest słabo chroniony, to na terenie wokół budynku jest patrolowany przez kilku kolosów i kilkunastu robotów.

4. . Konwerter w zachodnim Xakorze - ten konwerter jest najlepiej chroniony ze wszystkich, i to zewnątrz, jak i wewnątrz. Spotkasz tu kolosy, roboty oraz albskich żołnierzy. Jeśli masz problem z wejściem do budynku, przebiegnij szybko do pierwszej windy i wjedź nią na górę. Wrogowie nie potrafią obsługiwać wind, więc nie pobiegną za tobą.

Gdy odłączysz wszystkie konwertery, wróć do Thoralda, by zakończyć misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami