W najnowszej części serii duży nacisk został położony na handel. W świecie gry możesz sprawdzać wiele miejsc w poszukiwaniu monet, złota, broni, przedmiotów różnego typu i pamiątek. Takie rzeczy znajdują się głównie w koszach i skrzyniach, ale także na dnach zbiorników wodnych.

Przytrzymaj klawisz V, aby wysłać impuls, który wskaże ci lokalizacje najbliższych przedmiotów. O ile często jest to czasochłonne, to w międzyczasie jest bardzo wskazane. Odwiedzaj także obozy i miejsca oznaczone znakiem zapytania na mapie. Często kryją skrzynie z przedmiotami wartymi dużo więcej.

Przede wszystkim pozbywaj się zawsze niepotrzebnych przedmiotów, zwłaszcza broni, które są na niskim poziomie i już ich nie używasz, gdyż posiadasz lepsze egzemplarze. Nie ma żadnego sensu, aby przetrzymywać je zbyt długo w ekwipunku. W pierwszej lokacji gry, Siwa, znajdziesz następujące miejsca umożliwiające handel różnego typu:

  • Stajnia (1)
  • Kuźnia (2)
  • Tkacz (3).
024
Mapa miejsc do handlu w pierwszej lokacji, Siwa.

Na powyższej mapie pierwszej lokacji w grze możesz zauważyć, że znajduje się tam tylko jedna stajnia. W rzeczywistości, w południowych krańcach rejonu Siwa, znajduje się jeszcze jedno takie miejsce. W zależności od regionu, w którym przebywasz, miejsc do handlu może być mniej lub więcej.

Zawsze jednak warto odwiedzić każdy z nich, zwłaszcza jeśli zależy nam na zdobyciu naprawdę dobrego przedmiotu lub sprzedania czegoś za lepszą cenę. Towary i usługi mogą bowiem różnić się w zależności od danego miejsca. Jeśli istnieje taka możliwość, po dotarciu w nowy region warto zacząć właśnie od sprawdzenia oferty handlarzy.

Więcej o handlarzach danego typu przeczytasz na następujących stronach:

Oferta handlarzy z czasem nie powinna różnić się zbytnio od tego, jak wyglądała na samym początku, przy pierwszych odwiedzinach danego miejsca. Nie jest więc zbyt opłacalne wracanie do starszych lokacji. Jeśli zależy ci na różnorodności, postaw raczej na nowe miejsce w innych regionach Egiptu.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Sniper Ghost Warrior Contracts to nowa gra polskiego CI Games

Twórcy rezygnują z otwartych przestrzeni.

Fortnite: sezon 5 - wyzwania tygodniowe

Zadania karnetu bojowego. Szósty tydzień.

Wiedźmin od Netflixa - zdjęcia na terenie Budapesztu?

Mogą się również pojawić inne europejskie miasta.

Reklama