Nadszedł właściwy czas, aby przybliżyć kwestię najważniejszą dla każdego meczu, związaną ze zdobywaniem punktów. Chodzi oczywiście o strzelanie bramek. Gdy już opanujesz podstawy treningu i najlepsze porady, podania, drybling i obronę, z powodzeniem możesz zająć się tą częścią treningu, składającą się z ośmiu ćwiczeń.

Oprócz typowych akcji strzeleckich na bramkę odnajdziesz też tutaj strzały z wolnych i karnych, które opisaliśmy na oddzielnej stronie. Krótko mówiąc, jest tutaj raj dla urodzonych snajperów, którzy defensywę spychają na drugi plan. Nie można jej oczywiście lekceważyć zupełnie.

Strzelanie - brąz

Twoim zadaniem jest posyłanie piłki z bramkę strzeżoną przez bramkarza. Twoim celem jest po prostu zdobycie gola.

079
Im większy dystans, tym więcej punktów za zdobytą bramkę.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie

Strzelanie - srebro

Ćwiczenie polega na przyjęciu podania od kolegi, a następnie wykonanie strzału w kierunku bramki. Najbardziej punktowane są trafienia w tarcze i butelki umieszczone przy poprzeczce i słupkach.

080
Klasycznie już celuj w tarcze i unikaj przeszkód.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie, siła strzału, strzały z daleka

Strzelanie - złoto

Musisz przyjąć piłkę posyłaną przez kolegę z zespołu, a następnie przebiec pomiędzy wskazanymi strzałką pachołkami, a następnie strzelić gola. Dodatkowo punktowane jest trafienie w tarcze, a także przebiegnięcie z piłką przez wyznaczony obszar. Możliwe jest jednak tylko oddanie strzału, ale nie jest to opłacalne.

081
Ćwiczenie to jest ograniczone czasowo.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ (strzał), RB/R1 + B/○ (strzał finezyjny)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie, przyspieszenie

Strzelanie - wyzwanie

Czeka cię szereg różnorakich sytuacji z wykorzystaniem wszystkich możliwych przedmiotów. W każdej musisz postarać się o zdobycie bramki, dodatkowo jesteś ograniczony limitowanymi próbami. Będzie ich dwadzieścia, ale nie będzie gonił cię czas. Skup się zatem na celności.

082
Niektóre z wariantów są bardzo proste, inne - tak jak na obrazku - bardzo trudne.

Wymagane użycie przycisków: B/○ + stuknij B/○ (niski strzał), przytrzymaj LB/L1 + B/○ (podcięty strzał), RB/R1 + B/○ (strzał finezyjny)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie, podkręcenie

Zaawansowane strzelanie - brąz

Przebiegnij przez wyznaczony pachołkami i strzałką obszar, po czym strzel w kierunku bramki. Staraj się trafiać w tarcze i pachołki, aby zyskać znacznie więcej punktów.

083
Dobra praktyka przed realnymi sytuacjami, choć nie będą nadarzać się zbyt często.

Wymagane użycie przycisków: przytrzymaj B/○ (strzał), B/○ + stuknij raz jeszcze (niski strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie

Zaawansowane strzelanie - srebro

W bramce mogą być rozwieszone tarcze, za których trafienie otrzymasz dodatkowe punkty, zaś przed nią znajdziesz różne przeszkody. Jeszcze trudniejszą sprawę czyni fakt, że w polu karnym będzie kręcił się obrońca drużyny przeciwnej, który będzie chciał ci zabrać piłkę.

084
Używaj dryblingu, aby minąć rywala i celuj w tarcze.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ (strzał), przytrzymaj RB/R1 + B/○ (strzał finezyjny)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie, woleje

Zaawansowane strzelanie - złoto

Przeszkadzać podczas tego treningu będzie obrońca rywala. Musisz go minąć w dowolny sposób, a następnie oddać strzał na bramkę. Uważaj jednak na murki i sztucznych bramkarzy. Celuj także w tarczę przy narożnikach bramki. Za ich trafienie otrzymasz dodatkowe punkty.

085
To jedno z trudniejszych ćwiczeń w całej grze.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie

Zaawansowane strzelanie - wyzwanie

Wyzwanie zaawansowanego strzelania polega na różnych sytuacjach w okolicy pola karnego, z których musisz wypracować sobie jak najwięcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Przeszkadzać ci będą w tym obrońcy i bramkarz.

086
Żółci kontra pomarańczowi.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), B/○ + stuknij B/○ (niski strzał), przytrzymaj LB/L1 + B/○ (podcięty strzał), RB/R1 + B/○ (strzał finezyjny)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: wykończenie, siła strzału, ustawienie w ataku

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.