Elex - misje towarzyszy: Kaja

Zadania: Nowe odkrycia, Więcej niż przyjaźń.

Kaja jest Berserkiem, ale nie należy już do frakcji. Odkryła w sobie niezwykłą mocą, o której dowiedział się Zardom, a ty możesz to wykorzystać w walce z Xakorem. Spotkać ją można w Mieście pod Kopułą, przechadzając się po miejskich uliczkach. Natrafisz na nią również w ramach misji: Wybraniec.

W zwarciu Kaja walczy za pomocą miecza, a na dystans używa magii. Możesz nawiązać z nią romans, co odróżnią ją od pozostałych towarzyszy. Warunki do pozytywnego zakończenia miłosnego uczucia nie są skomplikowane, ale czasochłonne. Szczegóły zostały przedstawione w opisie misji: Więcej niż przyjaźń (poniżej).

Jak zwerbować Kaję

Kaję znajdziesz w Mieście pod Kopułą (1 na mapie I i II etapu). Spotkasz ją przy okazji zwiedzania miasta lub wykonując zadanie: Wybraniec. Porozmawiaj z nią i przekonaj do słuszności swoich zamiarów, i żeby dołączyła do ciebie. Gdy to zrobisz, będzie za tobą czekała przy bramie miejskiej. Następnie ponownie z nią porozmawiaj, a Kaja będzie mogła zostać twoim towarzyszem. Podczas konwersacji opowie ci również o nieprzewożonym elexie, co rozpocznie nową misję:Nowe odkrycia.

Misja: Nowe odkrycia

  • Zlecający: Kaja.
  • Cel: zbadać źródła elexu.
  • Doświadczenie: 200-1400 (za każdy ukończony etap) + 100 (za każdą wydaną Kai manę) + 4000 (za ukończenie misji).

Misja ta jest wieloetapowa. Będziesz z Kają szukać źródeł elexu, odwiedzając różne części świata gry. Tym samym traficie na przeciwników o różnym stopniu trudności. Poszczególne fazy tego zadanie nie będą po sobie następowały. Za każdym razem towarzyszka poinformuje cię, że znalazła nowe źródło elexu, ale od ciebie zależy kiedy wyruszycie w podróż. Kaja da ci znać, jeśli będzie ci aktualnie towarzyszyła lub gdy odwiedzisz ją w obozie. Także chcąc wykonać to zadanie, co jakiś czas przechadzaj się obok niej lub dołącz ją na stałe do drużyny.

I etap - gdy Kaja stanie się twoim towarzyszem, wypytaj ją o nieprzetworzony elex i jego złoża. Jeśli się zgodzisz, zaprowadzi cię w miejsce (2 na mapie I i II etapu), gdzie przebywają mutanty, które mają doprowadzić was do złóż. W drodze do punktu: (3 na mapie I i II etapu) będziesz musiał pokonać kilka Szakali i Łupieżcę. Kiedy dotrzecie na miejsce Kaja zacznie medytować, poczekaj chwilkę, aż skończy, i porozmawiaj z nią.

069
Mapa I i II etapu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

II etap - chcąc kontynuować misję, porozmawiaj z Kają. Przedostań się do punktu: (4 na mapie I i II etapu), które znajduje się na zachód od Goliet, niedaleko miejsca, gdzie rozpoczynałeś podróż po Magalanie. Porozmawiaj ponowne z towarzyszką, która będzie tam na ciebie czekała. Powie ci, że potrzebuje many. Jeżeli masz ją przy sobie, to wręcz ją swojej towarzyszce. Dzięki temu Kaja zrównoważy poziom elexu. Jeśli jesteś gotowy do zmierzenia się z przeciwnikami i poszukiwań elexu, zgódź się ma kolejną podróż.

Przeniesiesz się w pobliże Wszechserca, którego pilnuje kilka Gryzaków i Mroczny cień, który jest wymagającym przeciwnikiem. Staraj się najpierw wywabić Gryzaki i zająć się nimi pojedynczo. Wykorzystaj w walce miny, które leżą na ziemi, niedaleko zrujnowanego budynku. Zwab Mrocznego cienia, tak aby przebiegł po nich, co znacznie uszczupli pasek jego życia.

Podejdź z Kają do Wszechserca i pozwól jej przez chwilę pomedytować. Następnie porozmawiaj z nią. Wręcz ponownie jej manę (jeśli ci jej brakuje, znajdziesz w pobliskiej szopie zapas). O kolejnym etapie misji zostaniesz poinformowany przez towarzyszkę za jakiś czas.

III etap - po jakimś czasie Kaja znów wyczuje źródło elexu, o czym cię powiadomi. Podążaj za nią, chroniąc ją przed mutantami. Dotrzecie do złoża (1 na mapie III i IV etapu), wokół którego leży mnóstwo elexitu i elexu. Towarzyszka pomedytuje przez chwilkę i zakończy się kolejny etap. Tak jak poprzednio, towarzyszka da ci znać, kiedy wyczuje źródło elexu.

070
Mapa III i IV etapu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

IV etap - kiedy Kaja znowu odkryje nowe źródło, poinformuje cię o tym. Tym razem będzie to w Xakorze. Jeśli jest gotowy, zgódź się na podróż. Towarzyszka będzie prowadziła, a twoim zadaniem - tak jak w poprzednim etapie - będzie jej osłanianie. W drodze do źródła elexu (2 na mapie III i IV etapu) natkniesz się na mutanty, między innymi: dwóch Łupieżców oraz Samopluja. Kiedy dotrzesz do celu, Kaja znowu będzie medytowała, po czym kolejna faza misji zakończy się.

V etap - pora na odwiedzenia ostatniego źródła elexu. Kaja da ci znać, gdy to nastąpi. Przeniesiecie się do Ignadonu . Przeciwnicy (1 na mapie IV etapu) w drodze do celu nie powinni stanowić problemu. Pozwól pomedytować Kai, gdy dotrzecie do źródła (2 na mapie V etapu). Porozmawiaj z nią po chwili, i podaruj jej manę. Zakończenie konwersacji zakończy również całą misję.

071
Mapa V etapu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Więcej niż przyjaźń

  • Zlecający: Kaja.
  • Cel: ukończyć pozytywnie wątek romansowy.
  • Doświadczenie: 2000.

Zadania związane z towarzystwem Kai może zakończyć się romansem. Aby tak się stało musi być spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim dbaj o relacje z towarzyską i podejmuj decyzje, które się jej spodobają, przy różnych okazjach i rozmowach z innymi NPC. Komunikaty pojawiające się na ekranie, że Kaja zgadza się z tym czy wyraża aprobatę, są jak najbardziej wskazane.

Po drugie, podczas misji: Nowe odkrycia dbaj o swoją towarzyszkę wręczając jej manę, za każdym razem, gdy będzie wyczerpana po medytacji. Romans będzie możliwy dopiero po zakończeniu tego zadania. Wtedy w dzienniku pojawi się wpis o misji: Więcej niż przyjaźń.

Zobacz też:

Po jakimś czasie - nadal wspólnie wędrując i podejmując decyzję, które będą odpowiadały Kai - porozmawiaj z towarzyszką. Zapyta o twoje uczucia. Odpowiedz jej, że jesteście dla siebie odpowiedni. Po zakończeniu dialogu przeniesiecie się do wieży w Mateczniku, gdzie romans zakończy się niedwuznaczną scenką przerywnikową. Po wszystkim nie zapomnij z powrotem założyć na siebie elementów pancerza.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami