Na poprzedniej stronie przedstawiliśmy gry treningowe obejmujące podstawy treningu i najważniejsze wskazówki. I choć mogłeś dzięki temu poznać podstawy wykonywania podań, to dopiero tutaj nauczysz się zaawansowanych i dokładniejszych zagrań.

Warto zapoznać się ze wszystkimi ćwiczeniami na tym etapie, gdyż naprawdę dobrze przygotowują do późniejszych zmagań na boisku. W tym przypadku będziemy mieć do czynienia z podaniami po ziemi, dośrodkowaniem górą, wypuszczaniem piłek prostopadłych, a także wrzucaniu z rzutu rożnego.

Wiele z tych ćwiczeń nie kończy się na samym podaniu, ale także możemy być dodatkowo punktowani za zdobycie bramki, o ile taka opcja w ogóle została przewidziana w przypadku danego zajęcia treningowego. Poniżej możesz zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ćwiczeniami podań po ziemi w FIFA 18.

Podania po ziemi - brąz

Najprostsze dostępne ćwiczenie związane z podawaniem. Musisz po prostu podawać piłkę kolegę wskazanemu żółtą strzałką. Szkopuł polega na tym, że piłka musi przejść dokładnie między pachołkami. Potrzebne jest więc dokładne celowanie lewym analogiem.

052
Przy podaniach do bardziej oddalonych kolegów sugerujemy dłuższe przytrzymanie przycisku.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania, orientacja

Podania po ziemi - srebro

Wraz z kolegami z drużyny jesteś rozstawiony w czterech wydzielonych polach znajdujących się na planie plusa. Twoim zadaniem jest podawanie piłki po ziemi do któregokolwiek z kolegów. Utrudniać sprawę będą przeciwnicy znajdujący się w środku.

053
Staraj się wyczuć kierunek, w którym uda się obrońca.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania

Podania po ziemi - złoto

Tym razem piłkę podawać będziemy między dwoma piłkarzami. W środku stoi jeden obrońca, który będzie te podania próbował przecinać. Naszym celem jest pokrycie wszystkich możliwych podań wskazanych żółtymi strzałkami.

054
Czasami lepiej jest przyjąć piłkę i spróbować oszukać rywala w środku.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie po ziemi - przytrzymaj, aby kopnąć mocniej), RB+A/R1+X (mocne podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania

Podania po ziemi - wyzwanie

Wokół ciebie znajduje się szesnaście małych bramek i cztery automaty wyrzucające piłki. Twoim zadaniem jest przyjęcie każdej piłki i posłanie podania w kierunku podświetlonej na żółto bramki. Wydaje się to na pierwszy rzut oka proste, ale zdobycie dobrej oceny w tym ćwiczeniu wymaga naprawdę wysokiej skuteczności.

055
Pamiętaj, że często lepiej przyjąć na spokojnie piłkę, a nie od razu stosować podanie.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie), LT/L2 + A/X (wymyślne podanie)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania, panowanie nad piłką

Zaawansowane podania po ziemi - brąz

To bardzo proste zadanie, w którym będziemy podawać piłkę normalnie lub prostopadle na dobieg. Po przyjęciu takiej piłki oddaj strzał na bramkę. Jeśli uda ci się zdobyć gola, otrzymasz więcej punktów.

056
Podawać możesz wielokrotnie, za każde udane otrzymasz dodatkowe punkty, ale mniej za ewentualną bramkę zdobytą w ten sposób.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), Y/ ∆ (podanie prostopadłe), LB/L1 + A/X (rozegranie z klepki)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania

Zaawansowane podania po ziemi - srebro

Czas na tak zwaną grę "w dziadka". Po środku trójkąta złożonego z trzech zawodników znajduje się rywal, który za wszelką cenę będzie próbować odebrać wam piłkę. Twoim zadaniem jest takie podawanie piłki, aby przeciwnik jej nie dotknął. Im dłuższa passa bez pomyłki, tym większa ilość punktów wyląduje na twoim koncie.

057
Jeśli rywal przejmie piłkę, stracisz bardzo dużo punktów. Czasami jest więc lepiej piłkę przetrzymać chwilę, niż podawać ją od razu.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania

Zaawansowane podania po ziemi - złoto

Twój cel jest w założeniu prosty. Musisz tak podawać piłkę swoim kolegom z drużyny, aby wypracować akcję zakończoną zdobyciem gola w oznaczonej na żółto bramce. Skutecznie będą przeszkadzać ci obrońcy, a całość przypomina mini-mecz. Każde podanie i zdobyta bramka jest dobrze punktowana.

058
Obszar, z którego nie możesz wyjść, wydaje się być całkiem spory, ale w ferworze walki łatwo jest wybiec poza przerywaną linię.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie), RB/R1 + A/X (mocne podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania, panowanie nad piłką

Zaawansowane podania po ziemi - wyzwanie

W wyzwaniu zaawansowanych podań po ziemi musisz zdobyć jak najdłuższą serię podań do kolegi z zespołu. Skutecznie przeszkadzać ci będzie dwóch rywali. Ułatwisz sobie walkę z nimi korzystając z nowego rozwiązania w serii - zasłaniania piłki własnym ciałem. Ten ruch wykorzystasz poprzez wciśnięcie i przytrzymanie lewego spustu.

059
Wszelki kontakt obrońcy z piłką zakończy wyzwanie. Im dłuższa seria bezbłędnych podań, tym więcej zdobywanych punktów

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), A/X (podanie po ziemi), RB/R1 + A/X (mocne podanie po ziemi)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: krótkie podania, panowanie nad piłką

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.