Ultra Sun i Moon ostatnimi odsłonami głównego cyklu Pokemon na 3DS

Przyszłość to Switch.

Pokemon Ultra Sun oraz Pokemon Ultra Moon, debiutujące 17 listopada, to ostatnie rozbudowane i „hardcore'owe” gry z kieszonkowymi potworkami na konsoli Nintendo 3DS - powiedział szef studia Game Freak w rozmowie z IGN.

Shigeru Ohmori zaznaczył, że deweloperzy już przy odsłonach X i Y myśleli, że wykorzystali pełnię możliwości przenośnej konsolki. Przy pierwszych wersjach Sun oraz Moon przekonali się jednak, że platformę stać na jeszcze więcej.

- Z Ultra Sun i Moon staraliśmy się wycisnąć z systemu coś jeszcze, osiągnąć absolutne limity jego możliwości. Teraz wydaje się nam, że to już wszystko, co jesteśmy w stanie z nieco wyciągnąć - stwierdził Ohmori.

- Traktujemy Ultra Sun i Ultra Moon jako kulminację i podsumowanie naszych prac z systemem 3DS-a.

Dyrektor studia nie powiedział wprost, że „główna” seria gier z Pokemonami przechodzi od teraz na Nintendo Switch, ale wiadomo już, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu, tworzoną z myślą właśnie o hybrydowej konsoli.

Gry Ultra Sun i Moon to nie tylko podstawowe wersje z dodatkami czy nowymi stworkami. Twórcy przygotowali nowy główny wątek fabularny, dodatkowe mega-ewolucje stworków oraz niespotykane wcześniej ataki typu Z-Move.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami