Po podstawach treningu, podczas których mieliśmy moment na podstawowe zagrania, czas na trudniejsze podania, czyli przerzucanie piłki w górze. O podczas większości meczu budujemy akcję głównie podaniami po ziemi, tak przerzuty górą są bardzo przydatne podczas kontr lub chęci przesunięcia ciężaru na drugie skrzydło.

Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie gier, które czekają na ciebie przy okazji trenowania podań górą. Obejmują wiele ciekawych aspektów i symulują różne akcje, które na pewno spotkają cię na boisku.

Podania górą - brąz

Wraz z kolegą znajdujesz się w wydzielonych dwóch prostokątach, pomiędzy którymi znajduje się przeciwnik. Będzie on chciał za wszelką cenę odebrać piłkę, którą musisz przerzucać nad jego głową. Staraj się dobrze wyczuć moment i siłę kopnięcia. Jeśli zacznie ci się udawać, możesz posyłać piłkę "z pierwszej", czyli wraz z jej przyjęciem.

027
Jeśli piłka zostanie zagrana za mocno, przeleci poza wyznaczony obszar i zakończy ćwiczenie.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (podanie górą)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania

Podania górą - srebro

Przesuwając się poprzez pięć sektorów, musisz tak przerzucić piłkę górą, aby przeleciała nad drewnianym płotkiem na środku boiska i trafiła do kolegi z zespołu. Jeśli piłka spadnie wprost pod jego nogi, zyskasz więcej punktów. Śmiało możesz używać tutaj pełnej mocy podania. Ostatni sektor powinien zakończyć się dośrodkowaniem na wolne pole i oddaniem strzału.

028
Te ćwiczenie nie jest na czas, więc możesz pozwolić sobie na więcej dokładności i podbieganie do końca wyznaczonego pola.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (podanie górą)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania

Podania górą - złoto

W tym ćwiczeniu nauczysz się podań prostopadłych górą. Jako podający jesteś odgrodzony drewnianym płotkiem, z którym nie możesz się zderzyć i dodatkowo powinieneś przerzucić nad nim piłkę wprost pod nogi swojego kolegi. Ten z kolei będzie miał utrudnioną sytuację, gdyż przeszkadzać mu będzie obrońca. Za wykonanie celnego strzału po podaniu zyskasz dodatkowe punkty.

029
Rozpocznij podawanie piłki mając do drewnianego płotka sporo miejsca, w przeciwnym razie piłka uderzy w przeszkodę.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), przytrzymaj LB/L1 + Y/ ∆ (podanie prostopadłe górą)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania, orientacja, krótkie podania

Podania górą - wyzwanie

Wyzwanie podań górą polega na przerzucaniu piłki z jednego sektora na drugi, pomiędzy którymi znajduje się obszar przeciwnika. W jego środku znajduje się czwórka obrońców, którzy będą próbowali zabrać ci piłkę. Masz tylko jedną szansę, która kończy się po przejęciu piłki lub przestrzeleniu jej poza obszar ćwiczenia. Wspieraj się przyciskiem LB/L1 przy podaniu, jeśli chcesz posłać futbolówkę zdecydowanie wyżej.

030
Więcej punktów zdobędziesz po celnych podaniach z pierwszej piłki.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (podanie górą)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: długie podania, panowanie nad piłką, woleje

Dośrodkowania - brąz

Twoim celem jest dośrodkowanie piłki z jednego do drugiego sektora. Tym razem jednak będziesz kontrolował także piłkarza, do którego będziesz podawał. Drugi cel to trafienie do bramki, punktowane bardziej, jeśli uda ci się trafić na przykład w którąś z tarcz umieszczonych w narożnikach bramki.

031
Staraj się strzelać bramki z pierwszej piłki, otrzymasz dzięki temu więcej punktów.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (dośrodkowanie), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: dośrodkowania

Dośrodkowania - srebro

Tym razem będziesz dośrodkowywał z rzutu rożnego. Poznasz przy okazji nowy system tych stałych fragmentów gry, w których sterować będziesz małym celownikiem w polu karnym. To właśnie w okolice tego miejsca będzie zmierzać piłka. Wraz z kolejnymi zdobytymi bramkami w polu karnym coraz bardziej będą przeszkadzać ci obrońcy, zaś sami bramkarze również będą starać się wypiąstkowywać piłkę.

032
Punkty zdobędziesz po przyjęciu piłki odbiorcą podania, ale największa punktacja jest przewidziana za strzelenie gola.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (dośrodkowanie), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: dośrodkowania, orientacja

Dośrodkowania - złoto

W tym ćwiczeniu musisz wykorzystać wyświetlone na ekranie konkretne rodzaje dośrodkowań. Dopiero po ich poprawnym wykonaniu otrzymasz punkty. Te z kolei zwielokrotnią się, gdy uda ci się zdobyć bramkę, w czym przeszkadzać skutecznie będą ci obrońcy z drużyny przeciwnej oraz sam bramkarz.

033
Obserwuj instrukcje wyświetlane przy piłkarzu i wykonuj konkretne dośrodkowania.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (zwykłe dośrodkowanie), X/□ x2 (płaska wrzutka), X/□ x3 (dośrodkowanie po ziemi), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: dośrodkowania

Dośrodkowania - wyzwanie

Wyzwanie dośrodkowań polega na wrzucaniu piłek z różnych sektorów skrzydeł boiska. Podanie powinno być skuteczne i znaleźć kolegę z drużyny. Perfekcyjnym finałem będzie oczywiście strzelenie gola, najtrudniejsza część wyzwania.

034
Rejony wyznaczone przez przerywaną linię będą zmieniać się co każdą próbę.

Wymagane użycie przycisków: L. analog (celowanie/ruch piłkarza), X/□ (dośrodkowanie), B/○ (strzał)

Statystyki możliwe do rozwinięcia: dośrodkowania, długie podania, panowanie nad piłką

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały