Studio Respawn Entertainment - twórcy serii Titanfall - łączy siły z firmą Oculus, by stworzyć „super-tajną” grę na sprzęt rzeczywistości wirtualnej. Premiera dopiero w 2019 roku.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów - pierwszy akapit zawiera wszystkie ujawnione konkrety. Mowa o perspektywie pierwszej osoby oraz o uniwersum, które nie ma nic wspólnego z Titanfall i Star Wars.

Przygotowano nawet 43-sekundowy materiał wideo, który nie ujawnia absolutnie nic:

Kluczowe punkty to zapewne chęć przedstawienia żołnierzy i ich pracy w „pełni zrealizowany i realistyczny sposób”, cokolwiek może to oznaczać. Twórcy zapewniają, że VR lepiej nadaje się do przedstawienia strachu, napięcia czy adrenaliny pola walki.

„Gra w rzeczywistości wirtualnej to wiele świetnych elementów, ale najbardziej intensywne są zapewne emocje” - dodaje reżyser Peter Hirschmann na oficjalnym blogu. „Wiemy, że to tylko gogle założone na głowę, ale mózg inaczej przetwarza sygnały. Choć to symulacja, to czujemy, że jesteśmy w środku”.

Teraz, po ujawnieniu projektu, Respawn Entertainment planuje ponownie skupić się na pracy i nie ujawniać nowych szczegółów. Ogłoszenie gry ma zapewne pomóc w rekrutacji nowych pracowników.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały