Kazunori Yamauchi - szef studia Polyphony Digital i producent Gran Turismo - pochwalił się, że w demonstracyjną wersję najnowszej odsłonę wyścigowej serii zagrał ponad milion osób.

Osiągnięcie jest o tyle bardziej imponujące, że demo dostępne było przez zaledwie kilka dni, w okresie od 9 do 12 października, na PS4 i PS4 Pro.

1
Tor Interlagos jest jedną z nowości w Gran Turismo Sport

Ważną „zachętą” był zapewne fakt, że podczas testowania gry użytkownicy mogli zarobić w sumie nawet milion dolarów wirtualnej waluty, które przeniosą teraz do pełnej wersji.

Demo pozwalało sprawdzić fragment kampanii. Jeździliśmy także na czas w trybie Sport oraz braliśmy udział w serii wyścigów na różnych nawierzchniach w trybie Arcade.

Można bezpiecznie zakładać, że wersję demonstracyjną sprawdził także Lewis Hamilton, trzykrotny mistrz świata w Formule 1 (a wkrótce zapewne czterokrotny).

Jak poinformowano w nowym zwiastunie, kierowca został specjalnym konsultantem dla Polyphony Digital, udzielając twórcom porad na temat modelu jazdy.

To nie pierwszy raz, gdy Lewis Hamilton odwiedza świat gier wideo. Poprzednim razem był to jednak całkiem inny gatunek - sportowiec wcielił się w jedną z postaci w... Call of Duty: Infinite Warfare.

Gran Turismo Sport ukaże się w Polsce już 18 października, wyłącznie na PS4 i PS4 Pro.

Warto przypomnieć, że według pierwotnych planów gra miała ukazać się w listopadzie 2016 roku. Deweloperzy potrzebowali jednak więcej czasu na dopracowanie rozgrywki i oprawy graficznej oraz udźwiękowienia.

Reklama

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały