World of Warplanes debiutowało w listopadzie 2013 roku, jako uzupełnienie dla popularnego World of Tanks. Dzisiaj lotnicza produkcja doczeka się sporej aktualizacji, oznaczonej numerem 2.0.

Łatka - największa od czasu premiery - wprowadza ważne zmiany w praktycznie każdym aspekcie gry. Rozgrywka skupia się teraz mniej na potyczkach „każdy na każdego”, a bardziej na taktycznej przewadze poprzez interakcję między różnymi klasami maszyn.

1
Jest bombowo

„Parametry wszystkich typów samolotów zostały zmodyfikowane tak, by każdy samolot skutecznie wykonywał zadania, do których jest przeznaczony, oraz odznaczał się własnymi wadami i zaletami” - czytamy na oficjalnej stronie.

Zupełnie nową klasą są bombowce, dostępne za darmo od 30 października. Cechują się wytrzymałością, wydajnością na dużych wysokościach, potężnym uzbrojeniem obronnym i dużą liczbą bomb.

Ten rodzaj maszyn ma specjalny tryb kamery, zwany „celownikiem bombowym”. W tym trybie gracze widzimy znajdujące się pod nimi cele i dostosowują tor lotu za pomocą myszy.

Również piloci latający samolotami z uzbrojeniem tylnym mogą teraz włączyć tryb ręcznego sterowania uzbrojeniem ręcznym i dokładnie wycelować we wroga.

Przeprojektowano mapy, zawierające teraz kluczowe terytoria o własnych funkcjach i wartościach: lotniska, centra dowodzenia, bazy wojskowe i fabryki. Najmniej cenne terytoria dają mniej punktów wpływu. Każdy typ obszaru jest chroniony na inny sposób.

Jedną z głównych nowości w aktualizacji jest możliwość ponownego przystąpienia do tej samej bitwy. Utrata samolotu nie oznacza końca walki - gracze mogą odrodzić się wiele razy, ale czas oczekiwania wzrasta z każdym zniszczeniem.

W aktualizacji 2.0 odświeżono także oprawę graficzną oraz całkowicie przeprojektowano interfejs, który domyślnie wyświetla teraz tylko niezbędne informacje, aby nie rozpraszać podczas walki.

Już teraz mowa o łatkach 2.1 i 2.2, które wprowadzą funkcje pomagające nowym graczom szybciej opanować grę, a także oddzielne tryby dla doświadczonych pilotów.

„Gra skupia się teraz mniej na potyczkach, a bardziej na pracy zespołowej i interakcji między poszczególnymi klasami samolotów podczas przejmowania i obrony kluczowych terytoriów” - zapewniają twórcy.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały