Ujawniono szczegóły na temat DLC do Assassin's Creed Origins

Darmowe i płatne dodatki.

Ubisoft ujawnił plany związane z rozszerzeniami do Assassin's Creed Origins. Gra doczeka się zarówno darmowych, jak i płatnych DLC.

Pierwszy rodzaj treści obejmie między innymi dzienne zadania, zlecane przez oferującego skrzynki z losową zawartością sprzedawcę - młodego Redę. W zamian za realizowanie wyzwań, zdobędziemy „egzotyczne” przedmioty. Misje dostępne będą od razu.

W momencie debiutu podstawowej wersji gry dostaniemy też tryb fotograficzny. Opcja pozwoli tworzyć zdjęcia, którymi następnie podzielimy się ze znajomymi.

Natomiast 15 dni po premierze produkcji wystartują Boskie Próby - czasowe wydarzenia, w ramach których stawimy czoła egipskim bogom. Za zwycięstwo w pojedynku otrzymamy cenne nagrody.

Na początku przyszłego roku zadebiutuje zaś tryb Hordy, w którym - zgodnie z nazwą - zmierzymy się z kolejnymi falami kontrolowanych przez sztuczną inteligencję przeciwników. Starcia odbędą się na arenie gladiatorów i nie zabraknie opcji wyzwania znajomych.

01
Ubisoft szykuje szereg darmowych treści

Do tego ujawniony niedawno wariant edukacyjny, umożliwiający swobodne zwiedzanie starożytnego Egiptu, ale bez wątków fabularnych, walki czy ograniczeń czasowych z kampanii. Eksplorując Aleksandrię, Memphis, Gizę i inne lokacje, poznamy różne informacje na temat kraju rządzonego przez faraonów.

Tryb zaoferuje kilkanaście wycieczek przygotowanych wspólnie z egiptologami. Eksperci dokonali selekcji najciekawszych faktów związanych na przykład z wielkimi piramidami, procesem mumifikacji ciała czy życiem Kleopatry. Funkcja ukaże się na początku 2018 roku.

Z kolei wśród płatnych treści znajdą się dwa większe fabularne DLC. Akcję pierwszego - The Hidden Ones - osadzono kilka lat po wydarzeniach z podstawowej kampanii. Bayek trafi do regionu okupowanego przez Rzymian. Premiera w styczniu przyszłego roku.

Drugi dodatek - The Curse of the Pharaohs - zwiększy maksymalny poziom doświadczenia i wprowadzi kilka nowych umiejętności dla podopiecznego. Historia skupi się na egipskiej mitologii - zmierzymy się z nieumarłymi faraonami oraz słynnymi potworami, których ożywiła tajemnicza klątwa. Debiut w marcu 2018 roku.

Oba rozszerzenia wejdą w skład przepustki sezonowej. Nie jest to na razie jasne, aczkolwiek nie można wykluczyć, że będą również sprzedawane osobno.

02
Plany związane z płatnymi DLC

Poza fabularnymi DLC, nabywcy season passa otrzymają 500 kredytów helix (wirtualnej waluty) i broń Calamity Blade. Do tego zawierające bonusowe wyposażenie pakiety rzymskiego centuriona i horusa, dostępne w listopadzie.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

W międzyczasie w internecie pojawiła się lista wszystkich osiągnięć przygotowanych na potrzeby Assassin's Creed Origins. Łącznie gra zaoferuje ponad 50 różnego rodzaju wyzwań.

Tytuł opowie o początkach powstawania słynnego Bractwa Asasynów. Na czele zabójców w kapturach stanie Bayek z Siwy.

Produkcja jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Deweloperzy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Assassin's Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami