CD Projekt kolejny raz podkreślił wagę produkcji Cyberpunk 2077 i znaczenie projektu dla firmy. Gra została zapowiedziana w 2012 roku, a pierwszy - i jedyny do tej pory - trailer ukazał się rok później.

- Jeszcze nie wystartowała kampania, tak że poza tą historyczną zapowiedzią milczymy - powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu, w rozmowie z serwisem inwestorzy.tv.

- Przyjdzie taki moment, kiedy pokażemy, co zrobiliśmy. Ale to jeszcze nie w tej chwili. Natomiast Cyberpunk to jest projekt ogromny, bardzo ambitny, z którym wiążemy ogromne nadzieje.

Kiciński podkreślił, że każdy kolejny Wiedźmin wiązał się z dużym skokiem jakościowym oraz zwiększeniem nie tylko skali projektu, ale i stopnia rozpoznawalności studia.

- Jesteśmy przekonani, że stać nas w przyszłości na kolejny duży krok, tylko to jest bardzo dużo pracy. Trzeba się uporać z wieloma wyzwaniami, ale wierzymy, że możemy zrobić w przyszłości ogromny, wielki krok z Cyberpunkiem.

Prezes ujawnił także, że zespół deweloperów z CD Projekt RED zajmujący się pracami nad Cyberpunk 2077 jest trzykrotnie większy od tego odpowiedzialnego za Gwinta.

Kiciński, zapytany o ewentualne plany przejęcia innych firm, zaznaczył, że CD Projekt „nie ma na oku wielkich inwestycji” w tym zakresie.

- Oczywiście, gdyby kiedyś się zdarzyło, że jest opcja zainwestowania w coś, co jeszcze przyspiesza nasz biznes, czemu nie. Ale ja takich opcji na razie nie widzę.

Reklama