Geralt śmiga na snowboardzie - żart twórców Wiedźmina 3

„Ukryta” mechanika zabawy.

Jak zapewne wiedzą wszyscy fani Wiedźmina 3, w grze zadbano o mechanikę ślizgania się, ułatwiającą Geraltowi „schodzenie” w dół zbocza. Wygląda na to, że CD Projekt świetnie bawił się przy tworzeniu tego systemu.

Skąd taki wniosek? Jak się okazuje, deweloperzy przygotowali nawet zestaw gadżetów, który zamieniał głównego bohatera w snowboardzistę, ze stylową deską, goglami i czapeczką.

Tak uzbrojony Geralt ruszył na stok:

geralt

Snowboard w okolicach 16:50

- W pewnym momencie postanowiliśmy wprowadzić mechanikę ślizgania się - wspomina twórczyni lokacji w grze, Len de Gracia, w dokumentalnym materiale serwisu Noclip. - Twórcy rozwiązania zaczęli tak dobrze się bawić, że postanowili ruszyć w góry i zmodyfikować tekstury, by Geralt wyglądał jak snowboardzista.

Dodatkowe elementy przygotowano niestety tylko na użytek wewnętrzny. Nie przeszkodziło to jednak graczom w samodzielnym szusowaniu, już tylko z wykorzystaniem butów.

Dokumentalny materiał ujawnia także sporo innych ciekawostek, jak pewien interesujący błąd, który sprawiał, że użycie komendy cofania (Alt+Z) w edytorze umieszczało wszystkie usunięte w ten sposób elementy w jednym miejscu na mapie. Twórcy tylko przypadkiem natknęli się na całą górę „cofniętych” modeli...

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami