Destiny 2 - Wędrowiec, misja: Wybraniec

Finał.

Czas na ostatnią misję z głównego wątku fabularnego w Destiny 2 - później przyjdzie kolej na misje dodatkowe, aż do końca roku, kiedy ma ukazać się pierwszy dodatek z nową historią.

Po misji na Wszechmocnym od razu trafisz na obszar ostatniego zadania, ale możesz wrócić na orbitę i wybrać się jeszcze w inne miejsca, jeżeli chcesz zwiększyć poziom Mocy.

Do walki z finałowym bossem najbardziej przydatne są karabiny zwiadowcze, wyrzutnie rakiet, karabiny snajperskie i rewolwery, czyli broń, którą zadasz duże obrażenia z dużej lub średniej odległości w krótkim czasie.

Dostępne od:

  • poziom: b.d.
  • moc: 180

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:

lastmpak

Zaczynasz na jednym z budynków w ostatnim mieście na Ziemi, opanowanym przez Czerwony Legion. Na początku musisz po prostu biec w stronę celu. Gdy dotrzesz na miejsce, zobaczysz przejście zasłonięte złotą barierą energetyczną - musisz walczyć z przeciwnikami, i poczekać, aż bariera zniknie. Gdy usłyszysz komunikat, że przejście jest otwarte, od razu biegnij, bo za moment się zamknie.

Za przejściem musisz ponownie podążać do kolejnego punktu kontrolnego z podobną barierą energetyczną. Po drodze nie musisz walczyć z żołnierzami Legionu - pokonaj dopiero tych przy bramie. Zachowaj moc Super na najsilniejszych przeciwników, czyli najpewniej na Centurionów. Stale się poruszaj, by nie dać się trafić. Przejdź przez drugą bramę, gdy bariera zostanie podniesiona.

Dalej będziesz walczyć z przeciwnikami na ulicach, między budynkami, będzie też dłuższe starcie na placu. Wszystko to starcia z żołnierzami Kombinatu, nie ma tutaj nic zaskakującego. Później pobiegniesz dalej i musisz wskakiwać wyżej, a z dachu jednego z budynków musisz przeskoczyć na kolejny blok, przejść po jego lewej stronie nad przepaścią.

Teraz musisz przeskoczyć na drugą stronę po dwóch słupach. Będzie prościej, jeżeli najpierw zlikwidujesz wrogów z budynków po lewej stronie. Jeżeli trafią cię podczas skoku, najpewniej spadniesz.

lastscr12
Po dotarciu do budynku idź w prawo i uważaj na wieżyczkę za rogiem

Po przeskoczeniu na drugą stronę idź w prawo. Zniszcz wieżyczkę i idź prosto. Kieruj się do budynku z pomarańczowo-różowym neonem, a więc podążaj kładką w prawo, przeskocz do drugiego budynku i idź w lewo, musisz dostać się tam, gdzie są wrogowie. Najpierw postaraj się zniszczyć zbiornik na plecach Spopielacza. Następnie przeskocz na taras. Pokonaj kolejny wrogów i kieruj się ku dużemu neonowi, musisz za niego wskoczyć.

Tutaj pokonaj jeszcze paru wrogów, ale uważaj, by nie zrzucili cię z budynku. Przejdź dalej, by spotkać Ikorę, Cayde'a i Zavalę. Poczekaj moment i wejdź w teleporter, który rozstawi Cayde. Idź prosto. Przed drzwiami kucnij i nie atakuj śpiących bestii. Po prostu kucając omiń je wszystkie - jeżeli żadnej nie dotkniesz, to się nie obudzą. Potem przejdź dalej jedyną dostępną ścieżką.

Gdy wejdziesz na drugi poziom pokładu, na korytarzu zaatakuje cię Czerwony Legion. Poza grupą zwykłych żołnierzy będzie też tutaj mini-boss z butlą z gazem na plecach - strzelaj w nią, by zadawać więcej obrażeń. Stój jak najdalej od tego wroga, a jest szansa, że on też pozostanie w miejscu i nie będzie dosięgał cię strzałami. Później idź prosto, a wjedziesz windą na górę.

Walka z bossem: Dominus Ghaul

Czas na starcie z ostatnim bossem w grze - i jedynym bardziej wyjątkowym, nie będącym tylko przerośniętą wersją jednego ze zwykłych wrogów. Po scenie przerywnikowej musisz pokonać samego Ghaula. Walka trwa od kilkunastu do 20 minut, o ile nie zginiesz.

Przy pierwszym podejściu starcie może wydawać się trudniejsze niż jest naprawdę, głównie dlatego, że boss regularnie korzysta z mocy Super, podobnym do mocy Strażników. Wystarczy jednak odpowiednio ich unikać, a potyczka nie jest dużym problemem. Ghaul zaczyna od używania ognistego miecza - w tym przypadku należy tylko ciągle poruszać się w bok, a wybuchy nas nie zranią.

Gdy zabierzesz bossowi około 30 procent zdrowia, stanie się niewrażliwy na ciosy i wróci do centralnego punktu obszaru. W tym czasie zaatakują cię pomocnicze jednostki - Legioniści, Spopielacze i Psionicy. Wyeliminuj ich jak najszybciej, by nie przeszkadzali podczas dalszego starcia z bossem.

lastsys

Ghaul wróci do walki i zacznie używać dodatkowych Super mocy. Najgorszą jest strzał energią elektryczną - bowiem zadaje obrażenia w czasie i dodatkowo cię spowalnia. To bardzo niebezpieczne. Najlepszą taktyką jest więc teraz bieganie dookoła obszaru. W ten sposób co jakiś czas będziesz mógł schować się pod elementami otoczenia, by zregenerować zdrowie.

Po przebiegnięciu dłuższego dystansu zatrzymuj się i oddawaj parę strzałów w głowę bossa. Atakuj go śmielej, gdy naładujesz moc Super - możesz w tym celu wykorzystać białe okręgi, które pojawią się w paru miejscach. Upewnij się, że dobrze wykorzystasz moc. Ewentualnie możesz jej użyć, by szybko rozprawić się z dodatkowymi jednostkami wroga.

Do końca walki Ghaul nie zyska już dodatkowych ataków poza strzałem kulą energii próżniowej. Będzie krążył po obszarze, starając się ciebie dogonić. Zachowuj dystans. Kiedy w końcu go pokonasz, nie musisz już nic robić. Obejrzyj końcową scenę, napisy oraz ukrytą scenę po nich. Później automatycznie pojawisz się w nowej strefie publicznej - niedaleko starej Wieży z Destiny 1.

Teraz musisz tylko porozmawiać z ważnymi postaciami. To koniec głównego wątku fabularnego w Destiny 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami