Znamy wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins na PC

Ze skalowaniem rozdzielczości.

Ubisoft ujawnił oficjalne wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins na PC. Poza samą konfiguracją fani komputerów osobistych odetchną zapewne z ulgą, że - wzorem poprzednich odsłon - najnowsza produkcja nie zostanie wydana na tej platformie z opóźnieniem względem konsol.

- PC to dla nas bardzo ważny system - zapewnia Jose Araiza, producent odpowiedzialny za koordynację prac nad grą w oddziałach Ubisoftu na całym świecie. - też odsłona PC była rozwijana równolegle z pozostałymi wersjami przez główny zespół w Montrealu, z zespołem w Kijowie dedykowanym właśnie optymalizacji na komputerach osobistych.

Pracownicy z Ukrainy starali się podobno jak mogli, by ogólne wymagania sprzętowe przypominały te dla poprzedniej odsłony, Assassin's Creed Syndicate.

Minimalne wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5 2400s @ 2,5 GHz lub AMD FX-6350 @ 3,9 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD R9 270; 2 GB VRAM
  • Pamięć RAM: 6 GB

Remendowane wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7 3770 @ 3,5 GHz lub AMD FX-8350 @ 4,0 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD R9 280X; 3 GB VRAM
  • Pamięć RAM: 8 GB

Ubisoft wyjaśnia na oficjalnym blogu, że minimalna konfiguracja przeznaczona jest do zabawy w rozdzielczości 720p i niskie ustawienia graficzne. Spełnienie rekomendowanych wymagań to już 1080p oraz 60 FPS - i więcej.

Assassin's Creed Origins pozwoli także skorzystać z dynamicznego skalowania rozdzielczości także na PC. W celu utrzymania wybranego poziomu płynność (minimum 30, 45 lub 60 FPS, maksimum 30, 45, 60, 90 lub brak blokady FPS) gra będzie płynnie zmieniała liczbę pikseli na ekranie.

Nie zabraknie oczywiście także pełnej palety standardowych ustawień, a twórcy przygotowali nawet benchmark do testowania wydajności sprzętu.

Assassin's Creed Origins ukaże się 27 października, także na PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami