Konami usunęło wizerunek Neymara z ekranu startowego i z menu w piłkarskim symulatorze PES 2018.

Dzisiejsza łatka - Data Pack 1 - wprowadza nie tylko mnóstwo nowych modeli twarzy dla zawodników, ale także „szereg mniejszych modyfikacji w każdym z trybów, w celu poprawy ogólnych wrażeń”.

Gdy Neymar przeszedł z Barcelony do PSG za skromne 250 milionów dolarów, producent gry stanął przed nietypowym problemem. Japońska firma podpisała umowę marketingową z klubem, którego ważną częścią był wtedy właśnie brazylijski napastnik.

Piłkarz pojawiał się w różnych miejscach tytułu, oczywiście w koszulce Barcelony. Gdy doszło do transferu, Konami nie miało czasu na wprowadzenie zmian - do teraz.

Poniżej znaleźć można kilka screenów „przed i po”. Jak widać, zawodnicy zamienili się miejscami. Neymara zastąpił bardziej lojalny Andrés Iniesta, a lukę wypełnił Gerard Piqué.

1
2
3
4

Neymar nadal pojawia się w koszulce Barcelony w filmie otwierającym. W tym przypadku producent zapewne nie chce poświęcać czasu i wysiłków na ponowne renderowanie materiału.

Bardziej złośliwi gracze przyznają za to, że Konami ma pewne doświadczenie w ukrywaniu wzmianek o ludziach ze swoich gier. Wystarczy przypomnieć kampanię usuwania nazwiska Hideo Kojimy z Metal Gear Solid 5.

Wspomniany Data Pack 1 wprowadza ponad sto zaktualizowanych twarzy zawodników. Data Pack 2 ukaże się w połowie listopada.

Reklama