Nowy serial dokumentalny przybliży historię powstawania cyklu Wiedźmin

Pierwszy odcinek już dostępny.

Serwis Noclip opublikował pierwszy epizod nowego serialu dokumentalnego, który przybliży historię powstawania gier z serii Wiedźmin.

Na początku autorzy postanowili skupić się na twórcach cyklu, czyli studiu CD Projekt Red. W udostępnionym materiale przedstawiono więc dzieje polskiego zespołu.

W filmie Marcin Iwiński - jeden z założycieli firmy - opowiada nie tylko o działalności założonej w 1994 roku spółki, ale też o Polsce. Menedżer wspomina między innymi o życiu w czasach PRL.

Noclip przygotowuje łącznie sześć odcinków. Następny ujrzy światło dzienne w najbliższą, środę, 4 października, i skoncentruje się na pierwszych dwóch odsłonach Wiedźmina.

Kolejne epizody autorzy poświęcą tworzeniu świata w trzeciej części serii (premiera 6 października), projektowaniu zadań w Dzikim Gonie (9 października), procesowi tłumaczenia gry (11 października) oraz dbałości o detale (13 października).

W poszczególnych materiałach wystąpi „ponad tuzin” weteranów ze studia CD Projekt Red. Deweloperzy opowiedzą o różnych elementach związanych z rozwijaniem gier o przygodach Białego Wilka.

Dokument Noclip nie jest jedynym prezentującym historię cyklu. We wrześniu opublikowano film, w którym dogłębnie przedstawiono przebieg prac nad pierwszą produkcją z Geraltem w roli głównej.

Oba projekty powstały z okazji 10. urodzin Wiedźmina. Seria zadebiutowała w październiku 2007 roku wraz z grą opracowaną na bazie wiekowego już wtedy silnika Aurora - technologii napędzającej szereg starszych tytułów studia BioWare.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami