Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Jak grać, wskazówki, porady ogólne, przebieg rozgrywki.

Witamy w poradniku do gry Fortnite: Battle Royale. Jest to samodzielny, darmowy tryb do gry Fortnite od studia Epic Games. Obecnie gra dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W poradniku przedstawimy kluczowe elementy rywalizacji w poszczególnych fazach rozgrywki oraz porady ułatwiające przeżycie w niegościnnych klimatach kolorowej wyspy. Zachęcamy do regularnej kontroli poradnika, gdyż obecna wersja Fortnite: Battle Royale jest dostępna w ramach wcześniejszego dostępu, więc poradnik będzie rozbudowywany wraz z jej kolejnymi dużymi aktualizacjami.

Gra Fortnite: Battle Royale oferuje zabawę w znanej i popularnej formule osławionej dzięki grze PUBG. Lądujemy na wyspie z setką innych graczy, bez broni i zasobów, a naszym zadaniem jest pozostanie jedynym żyjącym na polu bitwy.

Dostępny jest tryb solo - gdzie rywalizujemy z wszystkimi innymi graczami - oraz tryb drużynowy - gdzie wraz z 3 pomocnikami spróbujemy zrobić to samo. Od wspominanego rywala grę odróżnia między innymi kreskówkowa grafika oraz mechanizm budowania schronień.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłej zabawy!

Przebieg rozgrywki

W tym miejscu pokażemy ci, jak wygląda przykładowa rozgrywka we wczesnej wersji produkcji, z podziałem na kluczowe momenty zabawy.

Wyzwania

Tutaj opisujemy wszelkie aspekty Fortnite związane z wyzwaniami. Wymieniamy zestawy wyzwań tygodnia dla obecnie trwającego sezonu, a także opisujemy bardziej skomplikowane zadania - na przykład lokacje ukrytych obiektów.

Porady ogólne

- Pamiętaj, że celem gry nie jest zabicie jak największej liczby przeciwników, lecz jak najdłuższe przetrwanie. Walcz tylko wtedy, kiedy musisz albo masz wyraźną przewagę, najlepiej zaskakując przeciwnika lub korzystając z pomocy swojej drużyny.

- Grając w trybie drużynowym staraj się trzymać blisko swoich towarzyszy. Jeżeli będąc samemu napotkasz liczniejszego przeciwnika, możesz nawet nie zdążyć wycofać się do swoich kompanów przed śmiercią.

- Bądź czujny widząc otwarte drzwi. Początkowo wszystkie budynki w grze są zamknięte, więc otwarte drzwi oznaczają, że ktoś jest w środku lub w nim był. W pierwszym przypadku grozi nam niebezpieczne starcie, w drugim nic nie zyskamy. Oczywiście przeciwnik mógł coś przegapić lub zostawić, lecz nie zawsze jest to warte podejmowania ryzyka.

- Nawet jeśli masz już pełen ekwipunek, nie przestawaj rozglądać się za nowymi przedmiotami. Mogą one być lepszej jakości niż te, które obecnie posiadasz lub bardziej przydatne w danym momencie (np. bandaże w momencie, gdy jesteś ranny).

- Graj w słuchawkach i zwracaj uwagę na słyszane dźwięki. Usłyszenie intensywnej strzelaniny lub gracza wydobywającego zasoby kilofem z oddali można wykorzystać na wiele sposobów. Przeczekanie strzelaniny i ciche dobicie wygranego będzie lepszym pomysłem niż wejście w sam środek potyczki, w której latają rakiety i granaty.

- Pamiętaj o możliwości budowy obiektów. Zbudowanie ścian chroniących przed ostrzałem podczas ucieczki zdecydowanie zwiększa nasze szanse na przeżycie, w porównaniu do zwykłego biegania zygzakiem.

Pytania i odpowiedzi, Fortnite FAQ

W tej sekcji znajdziesz pozostałe kwestie dotyczące Fortnite, które mogą nurtować wielu użytkowników - być może również ciebie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami