Analiza drugiego trailera Red Dead Redemption 2

Ważne nowości i ciekawostki.

Deweloperzy ze studia Rockstar opublikowali drugi zwiastun Red Dead Redemption 2. Materiał składa się głównie z cut-scenek, ale mimo to, pozwala wyciągnąć kilka ciekawych wniosków i rodzi pewne pytania.

W naszej krótkiej analizie trailera pominiemy wszelkie oczywiste elementy - na przykład obecność dzikich zwierząt, jazdy konnej, miasteczek i tak dalej. Skupimy się na najbardziej interesujących scenach godnych spekulacji.

1. Nowy bohater

Jeden z ważniejszych elementów trailera to Arthur Morgan, prawdopodobnie główny bohater RDR2. Czy jednak na pewno jedyny? Tego jeszcze nie wiadomo. Warto przypomnieć, że pierwszy zwiastun GTA 5 skupiał się wyłącznie na jednej postaci - Michaelu.

rdrtrailer2

2. Gangsterski żywot

Scena napadu na pociąg bez dwóch zdań inspirowana filmem „Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” przypomina o fachu bohatera i jego kompanów. Rabunki wszelkiego rodzaju będą z pewnością ważniejszym elementem głównego wątku niż w pierwszym Red Dead Redemption. Można się domyślać, że będą też bardziej rozbudowane.

rdrtrailer1

3. Abigail?

Jasnowłosa kobieta w jednej ze scen przebija rękę pewnego mężczyzny nożem, jest więc dosyć brutalna, co sugeruje, że należy do gangu razem z Arthurem. Co ciekawe, przypomina żonę Johna Marstona - tyle tylko, że w Red Dead Redemption była brunetką.

rdrtrailer6

4. Indianin

Przedstawiciel rdzennych mieszkańców Ameryki to jeden z towarzyszy głównego bohatera. To z pewnością on widnieje na pierwszej grafice RDR2, po prawej stronie, obok sześciu innych mężczyzn. Czy będzie to kolejna grywalna postać?

rdrtrailer3

5. Aligator

Mieliśmy nie pisać o dzikich zwierzętach, ale obecność aligatora warto wytłumaczyć. Drapieżniki te są kojarzone głównie z Florydą, ale występują też między innymi w Teksasie, Luizjanie czy Mississippi. To stany południowe, ale trailer pokazuje również tereny górskie - zapewne Montanę czy Wyoming. Może to sugerować, jak duża będzie mapa gry (jeżeli wszystkie obszary będą połączone).

rdrtrailer4

6. Łuk

Chyba jedyny fragment najbliższy faktycznej rozgrywce w całym zwiastunie to ten, w którym bohater strzela z łuku. Tego rodzaju broni nie mogliśmy używać w pierwszym Red Dead Redemption - to z pewnością ciekawe urozmaicenie arsenału. Szczególnie dla miłośników skradania się.

rdrtrailer5

7. Rewolwerowiec

Używanie dwóch rewolwerów czy pistoletów jednocześnie jest z pewnością efektowne - trailer pokazuje, że Morgan nie ma problemów z taką metodą walki. Jednak czy strzelanie z dwóch broni pozostanie wyłącznie częścią cut-scenek, czy też faktycznie zostanie zaimplementowane do rozgrywki?

rdrtrailer7

8. Dutch

Dutch van der Linde, czyli najważniejszy element nowego trailera, wskazujący dosyć jasno, że Red Dead Redemption 2 to prequel - pomimo cyfry w tytule. Bohater jest więc najprawdopodobniej członkiem gangu Dutcha, do którego należał też bohater pierwszej części. Obecność Johna Marstona w grze nie wydaje się już wcale niemożliwa.

rdrtrailer8

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje wiosną 2018 roku. Twórcy nawet nie wspomnieli o wersji PC, a więc można śmiało założyć, że jeżeli gra trafi na komputery, to z pewnością dopiero po premierze wersji konsolowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami