Choćbyś posiadał najlepszego bramkarza, bezbłędną obronę czy samych szybkich zawodników, żadnego meczu nie wygrasz bez bramek. A żeby je zdobywać, trzeba dysponować dobrymi strzelcami.

Wśród najważniejszych sześciu statystyk, z których budowana jest później ocena ogólna piłkarza, znajduje się oczywiście strzelanie. Wysoki współczynnik gwarantuje nie tylko siłę strzału, ale i technikę wykonywania, ustawiania nogi i cały szereg innych, ukrytych zależności.

Poniżej prezentujemy dziesiątkę najlepszych strzelców. Są to zawodnicy z piłkarskiego topu i nie znajdziesz tu tanich rozwiązań. Na piątym miejscu znalazł się także nasz rodak, Robert Lewandowski. Nieco niżej znajduje się także druga lista, gdzie na podstawie wewnętrznych statystyk wyróżniliśmy piłkarzy o najsilniejszym strzale.

045
W tym roku strzały z dystansu mają większe znaczenie.
Imię i nazwiskoPozycjaOcena ogólnaStrzelanie
Cristiano Ronaldo LS 94 93
Lionel Messi PS 93 90
Luis Suarez N 92 90
Zlatan Ibrahimović N 88 88
Robert Lewandowski N 91 88
Sergio Aguero N 89 88
Gareth Bale PS 89 87
Marco Reus LP 86 87
Harry Kane N 86 87
Gonzalo Higuain N 90 87

Piłkarze o najsilniejszym strzale

Precyzja podczas oddawania strzałów oraz sama technika jest - rzecz jasna - bardzo ważna. Czasami jednak trzeba też, mówiąc po chłopsku, przylutować i nie martwić się o resztę. Zapoznaj się z propozycjami, dzięki którymi będziesz mógł niemal rozerwać siatkę rywala po strzale.

Imię i nazwiskoPozycjaOcena ogólna
Cristiano Ronaldo LS 94
Lukas Podolski N 80
Naldo ŚO 82
Zlatan Ibrahimović N 88
Gareth Bale PS 89
Aleksander Kolarov LO 79
Paul Pogba ŚP 87
Bradley Johnson ŚPD 71
Johannes Geis ŚPD 77
Nauzet Aleman PP 70

Początkowo bardzo dobrze jest inwestować w takich piłkarzy, którzy mogą nie grzeszyć wysoką oceną ogólną, ale potrafią właśnie silnie strzelić. Zauważ również, że zawodnicy dysponujący potężnym strzałem nie zawsze znajdują się na pozycji napastnika. Podczas podłączania się do akcji defensywnych pomocników dobrze jest bowiem przywalić solidnie zza pola karnego.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama